YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Ayasofya müjdesini Yenikapı'da mı verecek?
30 Mayıs'ta Yenikapı'da düzenlenecek Fetih Şöleni'ne Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun birlikte katılacakları açıklanmıştı. Erdoğan'ın bu programda Ayasofya'nın cami olmasına yönelik 'beklenen açıklama'yı bizzat yapacağı iddia edildi.
Erdoğan Ayasofya müjdesini Yenikapı'da mı verecek?
20 Mayıs 2015 / 07:28 Güncelleme: 20 Mayıs 2015 / 08:58

AK Parti'nin 7 Haziran seçim kampanyası çerçevesinde İstanbul Maltepe'de gerçekleştirdiği miting sonrası yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Yenikapı'daki miting alanında 30 Mayıs günü Fetih Şöleni'nde bir araya geleceğinin duyurusu yapılmıştı.

Ayasofya'nın cami olarak yeniden ibadete açılması ile ilgili tartışmalar ve talepler devam ederken; milyonlarca vatandaşın toplanması beklenen bu şölende, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya ile ilgili 'beklenen haberi' bizzat vereceği ve fethin 562. yıldönümünde Ayasofya'nın tekrar cami olarak ibadete açılacağı iddia edildi. Sosyal medyada dile getirilen ve yeniakit.com.tr'ye iletilen bu iddiaya göre; Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet Ayasofya ile ilgili müjdeyi Fetih Şöleni'nde verecek ve hemen akabinde özel bir programla, cuma namazında Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılışı gerçekleştirilecek.

 

YENİ AKİT

 // Borla hatun
Ah Allahım keşke açılsa. Haberi okumak bile içimi açtı. Çok istiyorum cami olmasını ve dua ediyorum. Dünya düzeni değişti korkumuz kalmadı. Allahım sen bizleri Fatih Sultan Mehmet Han ın bedduasindan kurtar, yolumuzu aç....
20 Mayıs 2015 12:32
 // s.v
İnsallah . ancak önemli olan müslümanlık şuurunun bizlerde galip gelmesi...
20 Mayıs 2015 09:57
 // mustafa
böyle bir iddia cumhurbaskanini ve başbakanı büyük bir sorumluluk altına iter.
böyle bir iddianın muhataplara sorulmadan haber yapılması yanlıştır.
gönlüm ayasofya nın ibadete açılmasıdır ancak şartların uygun olup olmadığını değerlendirecek olanlar devlet büyüklerimizdir.
eğer böyle bir olan varsa sorun yok. gerekenleri yapacaktır.
ama dış güçlere renk verilmiştir. hasımlar da karşı hareketler yapacaktır.
bir de zamani belirsiz bir konu olacağından insanlara...
20 Mayıs 2015 07:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler