YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Avrupa Müslümanları değil, kendini sorguya çekmeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliğinin toplantısında konuştu. Müslümanları öldüren bir terör örgütü olduğunu söyleyen Erdoğan, "Avrupa Müslümanları değil, kendini sorguya çekmeli" dedi.
Erdoğan: Avrupa Müslümanları değil, kendini sorguya çekmeli
21 Ocak 2015 / 11:20 Güncelleme: 21 Ocak 2015 / 12:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İfade özgürlüğü, her şeyi yapabilme, her şeyi yazabilme, çizebilme özgürlüğü değildir. İfade özgürlüğü, kutsal değerlere saygısızlık hakkını hiç kimseye tanımaz. İfade özgürlüğü bahanesinin ardına saklanarak, İslam Peygamberi'ni resmeden çirkin karikatürler çizenler, aslında ne yaptıklarını, kimi nasıl incittiklerini, nasıl provokasyonların fitilini ateşlediklerini görmek zorundadır. Aslında bunu da biliyorlar. Musevilerin rencide olmasını ya da antisemitist yaftasına maruz kalma korkusunu hesaba katarak dikkatli davrananlar, aynı şekilde İslam Peygamberi'ne ve tüm Müslümanlara karşı bu dikkati, bu hassasiyeti gözetmekle sorumludur. Çünkü o da tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Paris saldırılarının ardından terörü konuşmak yerine Müslümanları, İslam coğrafyasını konuşmak şiddeti örtmektir, adaletsizliği örtmektir, terörün üzerini örtmektir. Paris saldırılarının ardından başta Avrupa Birliği olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde İslam düşmanlığını ve İslam karşıtlığını körüklemek, insanlığın geleceği adına son derece tehlikeli bir girişimdir" dedi.

Medeniyetler İttifakı'nda başarılı olmaya mecburuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz İspanya ile bir Medeniyetler İttifakı süreci başlattık ve dedik ki; 'Eğer Medeniyetler İttifakı'nda başarılı olamazsak ki şu ana kadar 150'ye yakın ülke ve uluslararası kuruluş buraya üye olmuştur eğer burada başarılı olamazsak dünya medeniyetler çatışmasına gider ki bu bizim için bir felaket olur.' Biz Medeniyetler İttifakı'nda başarılı olmaya mecburuz, bunu başarmaya mecburuz ama bunu beraber başaracağız" dedi.

Avrupa Müslümanları değil, kendini sorguya çekmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terörist saldırıların ardından, İslam coğrafyasını ve Müslümanları öz eleştiriye davet edenler, asıl öz eleştiri yapmak, kendisini sorguya ve hesaba çekmek durumunda olanların ta kendileridir" dedi.

Müslümanları katleden bir terör örgütü...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşte şu anda bakıyorsunuz, DEAŞ diye bir terör örgütü çıkmış. İslam adına Müslüman öldürüyor. Bir defa 'Böyle bir yetkiyi nereden alıyor' diye sormak gerekir. İslamın içeriğinde olmayan ve bu şekilde Müslümanları katleden bir terör örgütü, çok açık net ortada dolaşıyor. İşte Irak'ta olanlar ortada. Şu anda Irak'ın yüzde 40'ı, bunların işgali altında. Aynı şekilde Suriye'de yine bir terör estiriyor. Oradada yine binlerce insan öldürülmüş vaziyette" dedi.

Ölenler ve öldürülenler, Müslümanlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam dünyasının üzerinde ciddi operasyonlar yapılmaktadır. Müslümanlar birbirine kırdırılmaktadır. Müslümanlar, birbirine vurdurulmaktadır. Akan kan, dikkat edelim Müslüman kanıdır. Ölenler ve öldürülenler, Müslümanlardır."

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

- Kendi Müslüman kardeşlerini öldürenlere sahip çıkma hakkının İslami bir izahı var mıdır?

- Terör, ırkçılık karşısında aramızdaki tüm ayrılıkları bir kenara koyup düşünmemiz gerektiği bir gerçektir.

- Yabancılar geliyor, bombalıyor. Biz ne için sıkıntılarımızı kendi aramızda halledemiyoruz da onlara bırakıyoruz.

-Bir elin parmakları gibi birbirimize kenetlenirsek bölgemizdeki tüm sorunları kolayca, bu mecliste aşabiliriz.

-Milyarlarca Müslüman'ın hissiyatı BM'nin karar mekanizmalarında dikkate alınmıyor, kararı 5 üye alıyor.

- Deaş diye bir terör örgütü çıktı. İslam adına Müslüman öldürüyor. Böyle bir zihniyeti nereden alıyor diye sormak gerekiyor.

- Unutmayın ki, 'Maliki Yevmid Din' olan Allah'tır. Sünni yada Şii olmamız kesin gerçeği değiştirmiyor.

-Filistin'de her gün kadınlar çocuklar öldürülürken meseleye çıkar ve mezhep gözlüğüyle bakmak inanın, insani, islami değildir.

- Kardeşlerim, şunu buradan açıkça samimiyetle söylüyorum; Filisti'nde yaklaşık bir asırdır insanlık dramı yaşanırken, meseleyi mezhep ve ideolojik bakmak insani değildir.

- Teröristler ve terör örgütleri İslam coğrafyasının asla temsilcisi, sözcüsü değildir ve olmayacaktır

- Siz sesinizi çıkartmassanız, biz sorunları çözmeye çalışmazsak, onlar seslerini çıkartacak!
BM'nin 5 konsey üyesinde bir İslam ülkesi var mı? Neden yok?

- Burada oturup konuşup dağılacaksak bir anlamı yok. Ama bir karar alacaksak bu işin bir neticesi var.

- İslam İşbirliği Teşkilatında 56 üyeyiz. BM'de sözümü geçiyor mu? O zaman bu toplantıları yapmamızın bir anlamı yok.

- Neye hizmet ettiği belli olmayan teröristler, insanların en hayırlısının barış mesajına hakaret eden kişilerdir.

- 11 Eylül'den başlayın. Batı'da camilerimize Nazi'nin temsilcileri saldırıyor. Hayvan resimleri çiziyor. Bunlar tahrik değil de nedir?

- Fransa'daki bu malum dergi, sevgili peygamberimize yönelik hakaret içeren karikatürlerle tahrik unsuru oluşturmuştur. Buna kimse fikir özgürlüğü diyemez.

- Öldürenler Fransız vatandaşı. 16 ay hapishanede yattılar. Çıktıktan sonra niye takip etmediniz. Sizin istihbarat servislerini çalışmıyor mu?

- Şu anda bizdeki teröristlerin, Avrupa tarafından desteklendiğini korunduğunu görüyoruz. Oralarda para kaynakları olduğunu görüyoruz. Belgelerini hükümet başkanlarına teslim ettiğimiz halde en ufak bir gelişme yok.

-2500 kişiyi katleden İsrail'in Başbakanı hiç utanmadan, sıkılmadan Paris'teki terör karşıtı yürüyüşe katılıyor.

- 2014'te Gazze'de 2 bin 500 insan alçakça katledildi. BM ses çıkardı mı? Görmezden geldi, AB duymazdan geldi.

- Eğer Batı'ya sanatçı, gazeteci, karikatürist lazımsa İsrail'in katlettiği gazetecileri nereye koyacaksınız?

- İnsanları karikatür çizdiler diye katletmek ne kadar terörse, insanların kutsalına saldırmak da o kadar terördür.

157009.jpg 156605.jpg

156873.jpg

iki yüzlü ahlaksızlar
 // ALi
Kutsalı para olan avrupa ve abd,yıllarca yavru terörist ülkeniz ile birlikte katlettiğiniz,katledilmelerine seyirci kaldığınız, insanlar (Müslüman) için bir üzüntü duydunuz mu? Tıpkı paralel imam gibi her şeyiniz para ve güç...
21 Ocak 2015 Çarşamba 13:20
MASALLAH BAREK ALLAH
 // OSMANLI
YA RABBI, CUMHURBASKANIMIZI, BASBAKANIMIZI VE HÜKÜMETIMIZDEKI BÜTÜN GÖREVLILERIMIZI (ICIMIZE SIZMIS HAINLERDEN HARIC) KORU, ONLARA SAHIP CIK, DESTEK VER VE ÖNÜNDEKI BÜTÜN ENGELLERI KALDIR. DEVLETIMIZE VE BÜTÜN MÜSLÜMAN DEVLETLERINE DE NASIP EYLE. SENIN YOLUNDA UGRASIP CABALAYANLARDAN RAZI OL. ESSELAMU ALEYKUM...
21 Ocak 2015 Çarşamba 12:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler