YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Avusturya'ya tepki: Bunların karakterinde var
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avusturya'da Türk yolcuların köpekle aranmasına tepki göstererek, "Böyle bir rezalet olabilir mi? Bunların karakterinde bu var. Ama bir Müslüman'da bu olamaz. Çünkü Müslüman zulmedemez" dedi.
Erdoğan'dan Avusturya'ya tepki: Bunların karakterinde var
23 Ekim 2017 / 14:20 Güncelleme: 23 Ekim 2017 / 14:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de Aliya İzzetbegovic için anma programında konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

BİZ DE O BOSNA'YI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Biz onu elimi avuçlarının içine alıp buralar evladı Fatiham'dır, Bosna'ma sahip çıkın emaneti ile hatırlıyoruz. Biz de Bosna'yı korumaya devam edeceğiz.Orada bir kaç önemli siyasi vasiyetleri oldu ama burada söylemem uygun düşmez. Bugün bir kez daha bu anlamlı merasim sebebiyle kendisinin cesaretine ve sarsılmaz imanına şahitlik ediyoruz.

AVRUPA, BOSNA'DA ÖLMÜŞ, SURİYE'DE GÖMÜLMÜŞTÜR

Avrupa, Bosna'da ölmüş, Suriye'de gömülmüştür. Sahile vuran masum çocuk bedenleri ise Batı medeniyetinin mezar taşlarıdır bunu böyle biliniz. Maalesef son 7 yılda kadim Avrupa değerleri bizzat bu değerlerin sahipleri tarafından itibarsız hale gelmiş, tek tek yok edilmiştir

MAZLUMLAR, ZALİMLER DEĞİŞSE DE SEYREDENLER DEĞİŞMEDİ

İnsan hakları, demokrasi, millet iradesi ve özgürlükler dün Boşnaklara çok görülüyordu. Bugün de Suriyelilere, Filistinlilere, Libyalılara lüks görülüyor. Mazlumlar ve zalimler değişse de zulmü tribünden seyredenler değişmedi, değişmiyor.

TÜRK VATANDAŞLARININ KÖPEKLE ARANMASI

Medeni Avrupa'nın gözü önünde yüz binlerce vatandaşı katledilir. Srebrenitsa bunlardan bir tanesidir.Hala bu yamyamlar yaşıyor. Son seçimlerde Hollandalıların yamyamları ile bizim insanlarımıza nasıl saldırdıklarını gördük.Benim Trabzonlu Hollanda'da çalışan işçime köpeklerinin nasıl saldırdığını gördük.

Bakın yine aynı şey oldu. Türkiye'ye gelen vatandaşıma kalkıp köpeklerle aratıyorlar. Ya sen insan değil misin sen ara. Kadınsa kadın polisin arasın. Böyle bir rezalet olabilir mi? Bunların karakterinde bu var. Ama bir Müslüman'da bu olamaz. Çünkü Müslüman zulmedemez. 

AVRUPA'NIN REÇETESİ TÜRKİYE'DİR

Avrupalı liderlerden Türkiye'yi hedef almayı artık bir tarafa bırakıp, sağduyuya, aklıselime dönmelerini bekliyoruz. Yabancı düşmanlığını tırmandırmak, hiç kimseye bir fayda sağlamaz. İslam karşıtlığı üzerinden iktidar hayali kurmak kimseyi bir yere taşımaz. Türkiye'siz bir Avrupa'nın varacağı yer yalnızlıktır, çaresizliktir, iç çekişmelerdir.

Türkiye, Avrupa'ya muhtaç değildir. Asıl muhtaç durumda olan Avrupa'dır. Onlar görmek istemese de giderek kronikleşen sorunlarının reçetesi Türkiye'dir, Türkiye'nin tam üyeliğidir.

HAVLU ATMAYACAK, PES ETMEYECEĞİZ

Tehditlerle Türkiye'yi esir alacaklarını zannedenler kendi tarihlerinden bihaber gafillerdir. Yaptırımlarla bize diz çöktüreceklerini sananlar büyük bir yanılgı içinde olduklarını pek yakında anlayacaklardır. Her zaman ifade ettiğim gibi havlu atmayacak, pes etmeyeceğiz. Ucuz ayak oyunlarına prim vermeyeceğiz, kendini bilmez siyasetçilerin provokasyonuna gelmeyeceğiz. Milli gururumuzdan da stratejik hedeflerimizden de taviz vermeyeceğiz.

KİMSENİN OYUNCAĞI DEĞİLİZ, OLMAYACAĞIZ

Biz, kimsenin oyuncağı değiliz, olmayacağız. Biz, birilerinin keyfine göre muamele edeceği kapıkulu değiliz, olmayacağız. Çünkü biz, tıpkı Bosnalılar gibi kanlarıyla tarih yazan, hürriyetin bedelini, gencecik fidanlarını toprağa vererek ödeyen bir milletiz.

aa
 // asım bayrak
Ne mutlu bize ki, zalime, eşkiyaya, yamyama, soysuza, bozguncuya ağzının payını veren bir Cumhurbaşkanımız var. Ben şahsen iftihar ediyorum. İnanıyorum ki, vatandaşlarımız bir tarafa, dünyadaki pek çok mazlumun ve haksızlığa uğramış garip gurabanın da sesi soluğu olmuştur. Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar. Biz sonsuza kadar köy aramaya gönüllüyüz....
24 Ekim 2017 01:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler