YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Atatürk'ten 96 yıl sonra aynı soruyu sordu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenikapı'daki tarihi mitingde ’Şimdi burada bir kez daha soruyorum, Gazi’den 96 yıl sonra Yenikapı Meydanı’ndan aynı soruyu sizlere soruyorum; Ey millet sen esaret ve zillet kabul eder misin?" diye sordu.
Erdoğan Atatürk'ten 96 yıl sonra aynı soruyu sordu
08 Ağustos 2016 / 07:42 Güncelleme: 08 Ağustos 2016 / 12:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yenikapı’da, “CHP ve MHP genel başkanlarıyla 81 vilayetimizde her görüşten, her meşrepten insanımızla verdiğimiz şu görüntü var ya, şu görüntü... Ülkemizin düşmanlarını en az 16 Temmuz sabahı kadar üzmüştür, kahretmiştir. Onun için hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal, 1920 yılında İstanbul ve İzmir başta olmak üzere ülkenin büyük bölümünün işgal altında olduğu o kara günlerde şunu söylüyordu; ’Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. O, esaret ve zillet kabul etmez. Fakat onu bir araya toplamak ve kendisine Ey millet sen esaret ve zillet kabul eder misin? diye sormak lazımdır. Ben, milletimin vereceği cevabı bekliyorum.’Şimdi burada bir kez daha soruyorum, Gazi’den 96 yıl sonra Yenikapı Meydanı’ndan aynı soruyu sizlere soruyorum; Ey millet sen esaret ve zillet kabul eder misin?" Vatandaşların "Hayır" cevabı üzerine Erdoğan, "Mesele bu." dedi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler