YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Asla unutulmayacak
Erdoğan: Asla unutulmayacak
27 Aralık 2010 12:00
Başbakan Erdoğan'ın Mehmet Akif Ersoy'un 74.ölüm yıldönümü sebebiyle yayınladığı mesajda "Mehmet Akif ruh dünyamın, fikir dünyamın oluşmasında büyük pay sahibidir"dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ardında eşsiz eserler bırakan Mehmet Akif Ersoy'un, asla unutulmayacağını, eserleriyle Türk milletinin ruh köklerini beslemeye, dün ve bugün olduğu gibi yarın da geleceği aydınlatmaya devam edeceğini bildirdi.

Başbakan Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 74. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, Mehmet Akif Ersoy'un, hem bir şair, hem bir münevver, hem bir dava ve eylem adamı olarak, milli mücadele esnasında önemli görevler üstlendiğini, eserleriyle, vaazlarıyla milli mücadele ruhunu ateşleyerek, bağımsızlık sürecine eşsiz katkılar sağladığını ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Mehmet Akif, milli mücadele yıllarındaki özverili çalışmalarıyla, istiklal meşalesinin Anadolu'nun tamamına yayılmasına vesile olmuştur.

Bugün kendisini 'İstiklal Şairi' ve 'Milli Şair' unvanlarıyla andığımız Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale'de verilen eşsiz mücadele için yazdığı 'Çanakkale Şehitlerine' şiiri ve Bursa'nın işgali üzerine yazdığı 'Bülbül' gibi destansı şiirlerin şairi olarak; ama en çok millete armağan ettiği İstiklal Marşı'mızın güftekarı olarak gönüllerimizde çok özel bir yer edinmiştir.

Mehmet Akif, yazdığı eserlerle milli kültürümüze damgasını vurduğu gibi, ruh dünyamın, fikir dünyamın, edebiyat zevkimin oluşmasında da büyük pay sahibidir.

Kendi adıma, gençlik yıllarımda olduğu gibi, bugün de Mehmet Akif’in eserlerini büyük bir coşkuyla, büyük bir heyecanla, severek, beğenerek okumaya, onun eserlerinden ilham almaya devam ediyorum.

Ardında eşsiz eserler bırakan Mehmet Akif, inanıyorum ki asla unutulmayacak, eserleriyle milletimizin ruh köklerini beslemeye, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğimizi aydınlatmaya devam edecektir.

Büyük şair ve mütefekkir Mehmet Akif Ersoy'u, aramızdan ayrılışının 74. yıl dönümünde rahmetle, şükranla, sevgiyle, saygıyla anıyorum.''
AA 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler