YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Arda burada berber yok galiba
Başbakan Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak için geldiği İspanya'da Atletico Madridli futbolcular Emre Belözoğlu ve Arda Turan'ı kabul etti.
Erdoğan: Arda burada berber yok galiba
27 Kasım 2012 / 22:18 Güncelleme: 27 Kasım 2012 / 22:22

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarının ardından kaldığı otelde bazı görüşmeler gerçekleştirdi.

Erdoğan, ilk olarak eski Barcelona Belediye Başkanı Pascual Maragal'ı kabul etti. Başbakan Erdoğan, yaklaşık 15 dakika süren görüşmenin ardından İspanya anamuhalefet partisi Sosyalist İşçi Partisi'nin (PSOE) genel sekreteri Alfredo Perez Rubalcaba'yla yaklaşık 20 dakika görüştü.

Erdoğan, son olarak İspanya'nın Atletico Madrid takımında forma giyen milli futbolcular Emre Belözoğlu ve Arda Turan'ı kabul etti. AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski Galatasaraylı futbolcu Hakan Şükür'ün de yer aldığı görüşme, yaklaşık yarım saat sürdü. Belözoğlu ve Turan, Başbakan Erdoğan'a, torunları için imzalı forma hediye etti.

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan futbolcular, Başbakan erdoğan'dan tavsiyeler aldıklarını söyledi.

Emre Belözoğlu, Başbakan Erdoğan'ın kendilerini İspanya'da bir elçi gibi gördüğünü ve buna uygun hareket etmeleri tavsiyesinde bulunduğunu vurguladı.

Arda Turan ise saç modelinin Başbakan Erdoğan'ın dikkatini çektiğini belirterek, ''Başbakanımız 'burada berber yok galiba' sözleriyle takıldı. Bende 'İspanya'da kriz olduğu için efendim' dedim'' ifadesini kullandı.

Arda Turan, gazetecilerin, ''Başbakan Erdoğan çıkarken son olarak sana bir şey söyledi'' demesi üzerine, ''Sizin burada beklediğinizi söyledim. 'Gazetecilere açıklama yapalım mı' diye görüşünü almak istedim. Başbakanımız da (siyaset yapmayacaksan olur) esprisiyle karşılık verdi'' dedi.
 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler