YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Alçakları döktükleri kanda boğacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şu mübarek bayramın birinci gününde, Van'da bin kilo bombayı patlatan alçakları, er veya geç döktükleri kanda boğacağız.
Erdoğan: Alçakları döktükleri kanda boğacağız
13 Eylül 2016 / 15:05 Güncelleme: 13 Eylül 2016 / 18:55

İstanbul'da katıldığı bayramlaşma programında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, terör örgütü PKK'nın Van'da gerçekleştirdiği hain saldırıya sert tepki gösterdi. "Bu alçaklar bunun hesabını verecekler" diyen Erdoğan,  "Şu mübarek bayramın birinci gününde, Van'da bin kilo bombayı patlatan alçakları, er veya geç döktükleri kanda boğacağız" ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar;

"2001'de çıktığımız AK Parti yolculuğunda ve 2002'den beri süren kesintisiz mücadele döneminde yine hep birlikteydik. Şayet temeli iman ve ahde vefa olan bu kenetlenme olmasaydı, ne 2007'deki vesayet savaşında ne 2013'teki Gezi ve 17-25 Aralık darbe girişimlerinden ne PKK ve DAEŞ üzerinden bir yılı aşkın süredir yürütülen terör kılıflı uluslararası operasyonlardan ne de en son maruz kaldığımız 15 Temmuz darbe teşebbüsünden milletimizi ve devletimizi kurtarma imkanımız olmazdı. 

Hamdolsun bu kadro milletimizle birlik olduğunda sadece siyasi projelere ve bürokratik saldırılara değil, en modern savaş makinelerine karşı da direnebilecek inanca, yüreğe, bileğe, dirayete sahip olduğunu göstermiştir."

ER VEYA GEÇ DÖKTÜKLERİ KANDA BOĞACAĞIZ

Şu mübarek bayramın birinci gününde, Van'da bin kilo bombayı patlatan alçakları, er veya geç döktükleri kanda boğacağız. Bunun hiç lamı cimi yok.

Zira bu mübarek bayramlarımızı, bu güzel günlerimizi bu millete zehir etmeye kimsenin hakkı yok. Bu şehitler, boşuna şehit olmadılar, bu gaziler boşuna gazi olmuyorlar. Ama bu alçaklar bunun hesabını verecekler.

ONLAR KAÇACAK BİZ KOVALAYACAĞIZ

Beyefendi kendisi 'kainatın imamıymış.' 170 ülkede faaliyetleri varmış. Hesap başka... Kıtalarda imamlar var. Türkiye'de Türkiye'nin imamı var, şehirlerin imamı var, ilçelerin imamı var, devlet kurumlarının imamı var. Hesap başka, hesap büyük ama hesap çok farklı yerden döndü. Şimdi savruldular ve kaçıyorlar. Onlar kaçacak biz kovalayacağız.

MİLLET İSTİYOR, PARLAMENTO KARAR VERİYORSA KARŞI ÇIKAMAZSINIZ

Millet idam talebinde bulunuyor. Dolayısıyla parlamento bunu gündemine alır, değerlendirir. Parlamento bununla ilgili kararı verdiği anda kimsenin buna karşı çıkma yetkisi yoktur. Bazı Avrupalı liderler bize diyorlar ki 'Ama siz idamı savunuyorsunuz'.

Bakın dedim, siz bizim yaşadıklarımızı yaşamadınız. Demokrasi, milletin iradesidir, milletin yönetimidir. Eğer millet bunu istiyor, parlamento bu kararı veriyorsa, siz buna karşı çıkamazsınız. Kusura bakmayın, bunun kararını verecek olan Avrupa Birliği değildir, bunun kararını verecek olan Türkiye Cumhuriyeti'nin parlamentosudur, milletidir.

FETÖ'YÜ İHANET EDEMEYECEK HALE GETİRECEĞİZ

FETÖ denilen bu terör örgütünü tüm unsurlarıyla bir daha milletimize ihanet edemeyecek hale getirmek mecburiyetindeyiz. Bu mücadeleyi tüm kurumlarımızda veriyoruz. Şu ana kadar önemli mesafe kat ettik ama henüz kat etmemiz gereken çok mesafe var.

OYNANAN OYUN İSLAM DÜNYASINDA

Darbe girişiminde yer alanlar elbette FETÖ terör örgütünün mensuplarıdır. Fakat biliyoruz ki oyun büyük. 15 Temmuz bu oyunun nihayeti değil, sadece bir aşamasıdır. Sadece Türkiye'yi karıştırmıyorlar. Irak'ı karıştırdılar mı, karıştırdılar. Suriye'yi karıştırdılar mı, karıştırdılar. Afganistan, Mısır...

Aynı şekilde Tunus, aynı şekilde Libya, hepsini karıştırıyorlar. Bu hala devam ediyor. Oynanan oyun İslam dünyasında. Oynanan oyun Müslüman ülkelerde. Milletimiz bizden bu oyunu kökünden bozmamızı istiyor ve bekliyor.

BAZI BELEDİYELER KANLI SALDIRILARDA ÇOK AKTİF GÖREV ÜSTLENDİ

FETÖ'nün 17-25 ihanetinin devamı, PKK'nın Güneydoğu'daki bazı ilçelerimizde başlattığı çukur eylemleri aynıdır. Bu eylemlerin devamı da 15 Temmuz'dur. PKK'nın güdümündeki bazı belediyeler, çukur eylemlerinde ve terör örgütünün kanlı saldırılarında çok aktif görev üstlendiler.

Seçildikleri ilin, ilçenin hizmetlerini yürütmesi gereken belediye imkanlarını, terör örgütünün emrine veren başkanlar, kamu görevinden ziyade örgütün uşaklığını yapmışlardır.

Devlet, hiç kimseye, kendi aleyhine faaliyet göstermesi için imkan sağlamak zorunda değildir. Adalet sistemi, işte bu tür sapmaları tespit edip, gereğini yapmakla mükelleftir.

BU KİŞİLER ZATEN GERÇEK ANLAMDA BELEDİYE BAŞKANI DEĞİLDİ

Belediyecilik yapmak yerine örgütlere payandalık yapan, milletin imkanlarını, kamunun kendilerine verdiği yetkileri bu doğrultuda kullanan bu kişiler zaten gerçek anlamda belediye başkanı değildi. Seçimle iş başına gelmiş olmak hiç kimseye elindeki imkanları terör örgütlerine peşkeş çekme hakkı ve yetkisi vermez.

Aynı iradenin hem PKK hem FETÖ için diğer belediyelerde, özellikle büyükşehir belediyelerinde de ortaya konmasının önünde hiçbir engel yoktur. Milletimizi 'ya devlet başa ya kuzgun leşe' noktasına getirmeden bu adımların atılması şarttır.

BAL GİBİ DE GÖREVDEN ALINIR

Şimdi 28 belediye başkanı görevden alınmıştır. Bazıları, 'Seçilmişler görevden nasıl alınıyor ' diyor. Bal gibi de alınır. Seçilmiş olmak size sınırsız devlet, millet aleyhinde tasarruf yetkisini vermez.

Çalışma alanın ne ise bu alan içerisinde çalışacaksın, devletin paralarıyla, imkanıyla sana teslim etmiş olduğu o iş makinalarını sen kalkıp da içme suyu kanalı, atık su kanalı, elektrik, doğalgaz, bunlar için değil de tamamen terör estirmek için kazarsan, yargı gelir, bütün adalet sistemi gelir, sana bununla ilgili hesabını sorar.

Tâshih ve özür
 // Rasim DUMAN
Ümmetin Cumhurbaşkanı-5'te "teşyî" yazmam gerekirken, sehven "teşî" yazmışım, düzeltiyor ve özür diliyorum. ...
13 Eylül 2016 Salı 17:36
Ümmetin Cumhurbaşkanı-9
 // Rasim DUMAN
Tabiî bu yürüyüş, öyle "bilâ kayd-ü şart" olmayacak şüphesiz. Ne zaman ki ŞERİÂT-I GARRA "tağyir, tebdil, tezyîf ve tâhkîr" edilir ise, işte o zaman "dur bakalım arkadaş, sana buran ötesi yok" deriz. Hiç kimse "lâyüsel" değildir. Reisimiz kendisi de söylüyor zâten "biz ALLAH (C.C.)'dan başkasının önünde eğilmeyiz. Böyle dediği için de zâten, çok seviyoruz bu UZUN ADAM'ı. Rabbimiz ömrünü uzun, hizmetlerini dâim eylesin ve bize acısını göstermesin inşâllah. ...
13 Eylül 2016 Salı 17:30
Ümmetin Cumhurbaşkanı-8
 // Rasim DUMAN
Herkes şundan emin olsun ki, başımızdaki idârecilerimiz "imkân-mümkün" dâiresinde hareket ediyorlar. Bizim vâkıf olmadığımız nice parametreleri dikkate alıyorlar. Devletimize ve milletimize vefâ, sadâkat ve hizmetlerini de 14 senedir defâlarca isbât ettiler. Bizim hoşumuza gitmeyen şey, şüphesiz onların da hoşlarına gitmiyor ; ama, "maslahat" neyi icâp ettiriyor ise, onu yaptıklarından kimse şüphe etmesin. "Hikmet-i Hükümet"tir deyip, arkalarından yürümeye devâm edeceğiz....
13 Eylül 2016 Salı 17:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler