YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ailesinden tarihi ziyaret
Ankara'da devletin zirvesinde, Türk siyaset tarihine not düşülecek kültürel boyutları olan bir aile görüşmesi yaşandı.
Erdoğan ailesinden tarihi ziyaret
25 Ekim 2013 / 07:05 Güncelleme: 25 Ekim 2013 / 08:33

Başbakanlık Resmi Konutu ile eskiden Dışişleri Konutu olarak kullanılan ancak Gül'ün cumhurbaşkanı olmasından sonra Cumhurbaşkanlığı Konutu olarak kullanılmaya başlanan yerleşke birbirine komşu. Bahçe duvarları arasında iki konut arasında birbirine geçişi sağlayan asansörlü bir kapı bulunuyor. Bu iki komşu arasında, bu akşam ilginç bir ziyaret yaşandı.

Gül ile Erdoğan'ın programlarında bu sabah itibariyle bir görüşme öngörülmüyordu. Ancak öğleden sonra programlarda revize yapılarak Gül ile Erdoğan'ın saat 19.30'da görüşecekleri duyuruldu.

Devlet Günü çerçevesinde Çankaya Köşkü'nde olması beklenen bu görüşme, Cumhurbaşkanlığı Konutu'nda yapıldı. Gül, Kurban Bayramı'nda gittiği Suudi Arabistan'da hac farizasını yerine getirmişti. Erdoğan, Gül'e ziyaretini eşi Emine Erdoğan ile birlikte yaptı. Böylece Erdoğan çifti, Gül ile eşi Hayrünnisa Gül'e, aynı zamanda hacdan dönmeleri nedeniyle bir nezaket ziyaretinde bulunmuş oldu.

Resmi konutları yanyana olan, konumları devletin zirvesinde bulunan iki siyasi kader arkadaşının, hac dönüşü nedeniyle eşleriyle "komşudan komşuya aile ziyareti" görüntüsü içinde oluşturduğu tablo, Türk siyasi tarihine not düşülecek bir sahne oluşturdu.

 

NTVMSNBC

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler