YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan aday olursa Başbakan olabilecek 4 isim!
Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'na aday olması halinde boşalan Başbakanlık koltuğu için AK Parti kulislerinde 4 isim öne çıkıyor.
Erdoğan aday olursa Başbakan olabilecek 4 isim!
04 Mayıs 2014 / 10:19 Güncelleme: 04 Mayıs 2014 / 10:19

Ak Parti'de gözler Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık için yaptırılan anketlere çevrildi. AK Parti kulislerinde ise Erdoğan'ın Köşk adayı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Erdoğan'ın Köşk adayı olması halinde Başbakan'ın kim olacağı da Ak Parti içinde en çok tartışılan konuların başında geliyor.

3 dönem yasağı nedeniyle 73 milletvekilinin 2015 seçimlerinde tekrar aday olamayacak olması nedeniyle yasak öncesi bu ağır toplardan birinin Başbakanlık makamına oturabileceğini gündeme getiriyor.

Bu isimler arasında Başbakan yardımcıları Ali Babacan ve Bülent Arınç, eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin gibi isimler öne çıkıyor.

Kulislerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nı bırakarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve Ak Parti'nin İzmir'de oylarını artıran Yıldırım'a jest yapılabileceği de belirtiliyor.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler