YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan aday olacak mı? Arınç açıkladı
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci kez cumhurbaşkanlığına aday olacağı sinyalini verdi.
Erdoğan aday olacak mı? Arınç açıkladı
25 Ekim 2014 / 15:42 Güncelleme: 25 Ekim 2014 / 15:46

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi’ne katıldı. Toplantıda AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, İstanbul Milletvekilleri, AK Partili İlçe ve Belediye Başkanları ve partililer hazır bulundu.

"Allah ömür verirse Cumhurbaşkanımızın ikinci dönemini göreceğiz"

2015 seçimlerinin bir kader seçimi olacağını vurgulayan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ondan sonra 4 sene istikrarlı bir dönem. Yola devam edeceğiz ve büyük bir istikrar döneminde bütün hizmetlerimiz taçlandıracak çok güzel şeyler yapacağız. Geçmişte her sene bir iki seçim gördük. Bir iki seçim demek devlet idaresinde de çok sıkıştığımız günler olmuştur demek. Ama 2015 -1019 seçimsiz bir dönemdir. Sonra çok güzel bir döneme rastlayacağız. 2019’da bütün seçimleri bir arada yapacağız. Allah ömür verirse Cumhurbaşkanımızın ikinci dönemini göreceğiz. Milletvekilleri ve belediye seçimleri yenilenecek. Belki 3 sandığı bir araya getireceğiz.”

"İnsanın hedefi ufuklar kadardır"

“Bir insanın hedefi ufuklar kadar olur” diyen Arınç, konuşmasında Ömer Seyfettin’in Kızılelma hikayesinden örnekler verdi.

Cumhuriyet’in 91. Yılının yakında kutlanacağını söyleyen Arınç, “Allah kısmet ederse 2023’te de 100. yılı kutlayacağız. Buna dair büyük projelerimiz var. 2023 hedeflerimiz var. Görebileceğiniz en son nokta sizin hedefiniz olmalı. Eski tarihimizde buna kızılelma diyebilirler. Herkes Ömer Seyfettin’in kitabını alsın okusun.

Ömer Seyfettin genç yaşta vefat etmiş insan. 30 sene daha yaşasaydı kim bilir neler yazacaktı adam. Onun hikayelerinden Kızılelma hedefe vardığınız zaman ondan sonraki hedeftir. Hedef böyle olmalı. Hedef ufuklar kadar olacak” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler