YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan açıkladı: Münbiç'e operasyon yapılacak mı?
Erdoğan, G20 Zirvesi için Çin yolculuğuna çıkmadan önce Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Erdoğan toplantıda Münbiç'e operasyon yapılıp yapılmayacağı konusuna açıklık getirdi
Erdoğan açıkladı: Münbiç'e operasyon yapılacak mı?
02 Eylül 2016 / 01:56 Güncelleme: 02 Eylül 2016 / 01:59

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Münbiç'e operasyon olacak mı, YPG Fırat'ın doğusuna geçti mi" şeklindeki soruya "Münbiç bu hareketin en önemli hareket noktalarından bir tanesi.

YPG'nin Fırat'ın doğusuna geçip geçmediğinin ispatı bizim tespitimize bağlıdır, orada burada yapılan açıklamalara değil" cevabını verdi.

MÜNBİÇ'E OPERASYON OLACAK MI?

Aslında Münbiç bu işin en önemli hareket noktalarından bir tanesi. Nüfusun yüzde 90'ı aşkını Arap. Oraya gelen diğer etnik gruplar bindirilmiş kıtalar. Başkan Obama'yla görüştüğümüzde bunların buraya kesinlikle girmeyeceğini söyledi. 

Oynanan oyun çok farklı burada. Bizim göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız. Oralardan sınırlarımıza roketler atıyorlar. Biz Cerablus'a girmiyoruz. Cerablus'a Cerabluslu giriyor. Biz orada lojistik desteğimiz var. Bunların içinde Türkmenler ve Araplar var. Bunlar Cerablus'un yerli halkıdır. Biz Türkiye olarak Cerablus'a girip oraya yerleşmek niyetinde değiliz birilerinin yaptığı gibi.

BUNUN İSPATI BİZİM TESPİTİMİZE BAĞLIDIR

Fırat'ın doğusuna geçtiler diyorlar bize. Biz de diyoruz ki geçmediler. Şunu da söyleyeyim. Fırat'ın doğusuna geçtiklerinin ispatı bizim tespitimize bağlıdır. Biz orada burada yapılan açıklamalarla YPG'nin Fırat'ın doğusuna geçtiğine inanmayız. 

 

bırakın onlar gelsin, ayağımıza..
 // hursit dilaver
hele şu putinle görüş başkanım da bir hal yolu bulursun. bizim hariciye şimdi seni obama ile ve digerleri ile görüştürme için uğraşırlar. keşke yapmasalar da ,onlar seni arasa ve bizim hariciyecilerden randevu almak için taklalar atsa....
02 Eylül 2016 Cuma 15:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler