YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan açık açık söyledi: O konuda başarısız oldum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faiz konusunda, "Açık açık söyleyeyim elimden geleni yaptım ama başarısız olduğum konulardan biri de budur" dedi.
Erdoğan açık açık söyledi:  O konuda başarısız oldum
20 Aralık 2014 / 15:31 Güncelleme: 20 Aralık 2014 / 15:37

DEİK Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan finansçılara krediler konusunda çağrıda bulunarak başarısız olduğu bir konuyu dile getirdi.

Gözlüklerinizi dikkatli seçin

Konuşmasında finansçılara kredi konusunda çağrıda da bulunan Erdoğan, finansçıların kredi faiz gözlüklerini iyi seçmeleri gerektiğini belirterek, ''Kredi noktasında gözlüklerinizi lütfen dikkatli seçin. Yüksek faizlere dikkat edin. Girişimcilerimizi artırmak zorundayız. En fazla parayı finans sektörü kazanıyor. Çok fazla da yorulmadan kazanıyorlar. O yüzden el ele vermeliyiz. Faizler ne kadar düşerse yatırımcının da önü o kadar açılır.'' dedi.

Faiz konusunda başarısız oldum

Erdoğan faiz konusunda bir itirafda da bulundu. Erdoğan, Avrupa ve Amerika'daki faizlere dikkat çekerek Türkiye'deki faizleri yüksek oluşunu eleştirdi. Türkiye'de faizlerin bulunduğu noktanın adeta zulüm olduğunu söyleyen Erdoğan ''Açık açık söyliyeyim elimden geleni yaptım ama başarısız olduğum konulardan biri de budur.'' dedi.

10:14
 // mustafa
finans sektöründe zaten memleketin belli başlı aileleri patron. onların da kendi yatırımları varken. yatırımcının önünü açsın da kendine rakip mi çıkarsın....
21 Aralık 2014 10:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler