YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ABD'ye gidecek
Başbakan Erdoğan cuma namazı çıkışı Başyazıcı Camisi'nden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, "ABD'ye gidecek misiniz?" sorusu üzerine Erdoğan, ABD'ye gideceğini açıkladı...
Erdoğan ABD'ye gidecek
02 Nisan 2010 / 14:48 Güncelleme: 02 Nisan 2010 / 14:48

Ermeni soykırımı tasarısının ABD Dış İlişkiler Komitesi'nde kabul edilmesiyle ABD'yle gerilen ilişkiler sonrası ABD'ye gidip gitmeyeceği merak konusu olan Erdoğan, 12-13 Nisan tarihlerindeki Küresel Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılmak üzere ABD'ye gideceğini açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 5-6 ay önce davet edildiği Küresel Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılmak üzere ABD'ye gideceğini açıkladı.

Erdoğan, cuma namazını kıldığı Başyazıcı Camisi'nden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bir gazetecinin “ABD'ye gidecek misiniz?” sorusunu Erdoğan, şöyle yanıtladı:

“Değerlendirmelerimizi arkadaşlarımızla yaptık. ABD'ye olan seyahatimizi... Uluslararası bir seyahat, bildiğiniz gibi nükleer silahların yayılmasının önlemesiyle alakalı. Yaklaşık 5-6 ay önce, aldığım daveti bu vesileyle gerçekleştirmiş olacağız. Davete gitmeden önce de dün söylediğim gibi büyükelçimizi de ABD'ye önümüzdeki hafta içinde göndereceğiz.”

Erdoğan, “İki ülke arasında kriz aşıldı diyebilir miyiz?” sorusu üzerine, “Konuyla ilgili daha önce de Dışişleri Bakanımın, ABD Dışişleri Bakanı ile görüşmesi oldu. Bu konuda bazı olumlu gelişmeler var. Temenni ederim ki bu olumlu gelişmeler Nisan ayında da aynı şekilde devam eder” dedi.

kendi yaptıklarımızı,kendimiz bilemeyiz.
 // ibrahim çelikoğlu
Bir devlet düşünün Dünyada eşi yok.Her hususta süper.Öyle olduğu halde,bu devlet gururlu,tehlikeli vs olamaz.Bütün Dünya bir olur ve işini bitirir.Bizim yapmamız gereken,hukuk yollarına göre haraket etmek,çare yoksa savaşa girişmek kalır ve savaşa katılırsak kaybederiz.Demekki,Dünyada eşi benzeri olmayacak bir devlet olmak gayretini göstermemiz lazımdır.Başarabilsek bile alttan alıp diplomatik yolları denemek gereklidir.Külhanbeyliği kim yapar?Bizim gibi birisi y...
02 Nisan 2010 18:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler