YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: 600 bin insanı öldüren katilden mi izin alacağız?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz Suriye'nin sahipleri olan halkın davetine icabet ediyoruz. Zaten ülke yönetimi zalim. 600 bin insanı öldüren bir katilden mi izin alacağız? Cerablus operasyonunun başarısı Suriye'deki dengeleri alt üst etti" dedi.
Erdoğan: 600 bin insanı öldüren katilden mi izin alacağız?
08 Eylül 2016 / 15:55 Güncelleme: 08 Eylül 2016 / 17:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Valiler Toplantısı'nda yaptığı konuşmada

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

TERÖR KORİDORUNU BARIŞ KORİDORU HALİNE GETİRECEĞİZ

Şu anda Cerablus'ta artık DEAŞ diye bir şey kalmadı. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Rai'de aynı şekilde. Orada da adımlarımızı attık, orada da yürüyoruz. Devam edeceğiz. Nereye kadar?  Onu da açıklamaya gerek yok, bizim de kendimize göre bir planımız var.

Bu plan nedir?  Bu plan, Türkiye'nin sınırlarını güvence altına alma planıdır. Biz bir terör koridorunun oluşturulma gayretlerine 'evet' diyemeyiz.

Hem burada diplomatik görüşmelerimizi yaptık, yapacağız ama bir diğer taraftan da biz bu sınırlarımızı terör koridoru olmaktan çıkartıp, bir barış koridoru haline getireceğiz. Bizim Suriye'nin topraklarında zerre kadar gözümüz yok.

600 BİN İNSANI ÖLDÜREN BİR KATİLDEN Mİ İZİN ALACAĞIZ?

Neymiş efendim 'Uluslararası hukukta o ülkenin hükümeti sizi çağırmazsa oraya giremezsiniz.' Kusura bakmasınlar. Biz asıl o ülkenin sahipleri olan halkın davetine icabet ediyoruz. Zaten o ülkenin yönetimi zalim. 600 bin insanı öldüren bir katilden mi izin alacağız "

FETÖ İLE AYNI SÜRECİ PKK İÇİN DE YÜRÜTMEYE BAŞLADIK

Gerek FETÖ gerekse PKK terör örgütüyle mücadelenin önemli bir boyutunu da bunların kamu görevlileri içindeki uzantılarının tasfiyesi oluşturuyor.

FETÖ konusunda ilan ettiğimiz olağanüstü hal çerçevesinde süratle birtakım adımlar attık, atmaya devam ediyoruz. Aynı süreci PKK terör örgütünün kamu kuruluşları içindeki destekçileriyle ilgili de yürütmeye başladık.

Sizlerden ricam, bulunduğunuz illerde bu konuda kararlı ve dikkatli çalışmalar yapmanızdır. Benim tavsiyem şu, sizlerden memurları açığa alma noktasında bir yarışa girmenizi istemiyorum sadece adil davranmanızı istiyorum. Çünkü bizim değerlerimizde zulüm yoktur, adil davranalım, zulmedenleri yerinden alalım.

HEPSİNİN KÖKÜNÜ KAZIYINCAYA KADAR DEVAM EDECEĞİZ

Bir hücre evinde PKK'lılarla beraber FETÖ'cüler yakalanıyor. pek çok eylemde DAEŞ ile PKK'nın ortak çabasını ve FETÖ'cülerin örtülü desteğini görüyoruz. Bu bizim tüm terör örgütleriyle aynı dikkatle mücadele etmemizi gerektiriyor.

PKK ile DAEŞ'in bizim nezdimizde farkı yoktur. Hepsi ülkemizin, milletimizin, bayrağımızın düşmanıdır. Bunları 15 Temmuz'dan sonra daha çok açık ve net gördük. Hepsinin kökünü kazıyıncaya kadar azimle devam edeceğiz. 

TÜRKİYE'NİN RIZASI OLMADAN HİÇBİR SENARYO DEVREYE SOKULAMAZ!

Uluslararası hukukta o ülkenin hükümeti sizi çağırmazsa oraya giremezsiniz. Biz o ülkenin sahipleri olan halkın davetine icabet ediyoruz. Zaten ülke yönetimi zalim. 600 bin insanı öldüren bir katilden mi izin alacağız? İş bu noktaya gelmeseydi Suriye farklı bir konumda olacaktı. Cerablus operasyonunun başarısı Suriye'deki dengeleri alt üst etti.

Bölgede Türkiye'nin içinde olmadığı hiçbir senaryonun devreye sokulması mümkün değildir.PKK'nın, PYD'nin, YPG'nin yoğunlaşan eylemlerinin Suriye'de kaybettiği yarın Irak'ta da kaybedeceği bellidir. PKK gerek eleman temini, gerek yerel destek bulma konusunda ciddi sıkıntı içindedir. Örgütün kimlerin taşeronluğunu yaptığını görüyor. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler