YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: 300 şehit verdik ama...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör operasyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Teröristlerin tamamını da eninde sonunda Allah’ın izniyle bu ülkede imha edeceğiz" dedi.
Erdoğan: 300 şehit verdik ama...
17 Mart 2016 / 18:15 Güncelleme: 17 Mart 2016 / 18:16

Devlet Övünç Madalyaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan resepsiyon ve 55 ilde düzenlenen törenle tevcih edildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resepsiyonda yaptığı konuşmada, "Emin olunuz şehitlerimizin ruhlarını muazzep edecek, gazilerimizin yüreğini burkacak hiçbir adımın atılmasına izin vermedik, vermeyeceğiz. Tüm terör örgütleriyle sonuna kadar ve tavizsiz bir mücadele içindeyiz. Teröristlerin tamamını da eninde sonunda Allah’ın izniyle bu ülkede imha edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Bizi üzen, bu süreçte bizim verdiğimiz şehitlerimizdir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçtiğimiz temmuz ayından bu yana 300’ün üzerinde asker ve polisimizi şehit verdik.

Ama ne kazandık biliyor musunuz, bu toprakların vatanımız olduğunu dosta düşmana bir kez daha göstermiş olduk. Bu önemliydi. Bu kazanç öyle bir kazançtır ki ancak Çanakkale ile Kurtuluş Savaşı ile mukayese edebiliriz" şeklinde konuştu.

"Şehit ve gazilerimizin yazdıkları destan altın harflerle nakşedilecek"

Erdoğan, "Şehitlerimizin kanlarıyla, gazilerimizin fedakarlıklarıyla yazdıkları destanın, tarih kitaplarına altın harflerle nakşedileceğine, nesiller boyunca kulaktan kulağa anlatılacağına inanıyorum ve bugünden yarını görür gibiyim. Bu şerefe nail olmak herhalde pek az faniye nasip olur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

"Elbette ateş düştüğü yeri yakar, bir eşin ve çocukların yürek yangını, annenin babanın evlat acısı, kardeşin hüznü ne tarif edilebilir ne de aynen yaşanabilir ama şundan emin olunuz, milletimiz sizlerin yaptığı fedakarlığın büyüklüğünü çok iyi biliyor."

Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, 25 şehit yakını ve gaziye Devlet Övünç Madalyalarını tevcih etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki törenle birlikte eş zamanlı 55 ilde yapılan törenle 220 şehit yakını ve gaziye Devlet Övünç Madalyası takdim edildi.


AA

 // Evren
Reis haklısın da 300 rakamı fazla gibi.. Teröristleri çatışma dışında da temizlemek gerek. Nasıl olsa halkın arasına iniyorlar.Koskoca devletin böyle gücü olmalı....
18 Mart 2016 06:48
terör
 // hüseyin akdaş
inşallah ...
17 Mart 2016 Perşembe 22:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler