YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: 2 binin üzerinde teröristi etkisiz hale getirdik
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dikkat ederseniz, terör örgütünün sınırlarımız dışındaki unsurlarına karşı çok daha etkili darbeler indiriyoruz. Şu ana kadar 2 binin üzerinde teröristi içeride ve dışarıda öldürmüş bulunuyoruz" dedi.
Erdoğan: 2 binin üzerinde teröristi etkisiz hale getirdik
29 Eylül 2015 / 13:22 Güncelleme: 29 Eylül 2015 / 14:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 11. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan, "Türkiye kendisine uzanan her dost elini samimiyetle kavrayacak öz güvene sahip bir ülkedir. Ama bu devletin, kendisine silah doğrultanları, ülke içinde paralel yapılar kurmaya çalışanları da cüretlerine pişman edecek güce sahip olduğunu herkes çok iyi bilmelidir" dedi.

İşte Erdoğan'ın sözlerinden öne çıkanlar;

"SENİN KÜRT KARDEŞLERİME GETİRDİĞİN BİR ŞEY YOK"

Senin Kürt kardeşlerime getirdiğin bir şey yok. Sadece istismar yapıyorlar. Sorun siz terör örgütünü arkasına alanlar hendek kazamaktan başka ne yaptınız? Kazdığınız hendekler hizmet mi götürüyor? Halkın huzurunu nasıl kaçırırız bunu yapıyorlar. Huzur yok. Kaçıran bunlar. Bu teröristlere bu ülketi bırakamayız. Beklediğimiz huzura kavuşacağız.

Terör örgütü kendisine biçilen rolü oynuyor. Uyguladığı vahşete, aldığı desteğe rağmen terör örgütü umduğu desteği bulamadı. Terör örgütü bölge insanına da alçakla saldırıyor. Zırhlı araca roket sırıyor evde 9 yaşındaki yavru şehit oluyor. Aile yaralanıyor. bunun bedelini bunlara ödetmek durumundayız. Terör örgütü milletimizin tüm fertleri ile birlikte Kürt kardeşlerimizin de düşmanıdır. İstanbul'daki mitingimizde yerli, milli olmanın üzerinde durmuştum. Birileri bundan rahatsız olanlar oldu. Benim ülkenin dört bölgesinde yaşayan vatandaşlarım gibi Kürt kardeşlerim de Zaza kardeşlerim de yerlidir, millidir. bu ülkenin evlatlarıdır.

"BEN BUNDAN KAÇMAM"

Son vatanımız Anadolunun kalkınması için çalışanlar yerlidir, millidir. Bu vatanın evladıdır. 'Türk'üm diyebilirsin ama Türkçülük yaparsan, 'Lazım, Boşnağım' diyebilirsin ama Lazcılık, Boşnakçılık yaparsan ayrımcı olursun. Mesele siyasi mücadele ise ben bundan kaçmam. Ömrümün 40 yılı bu mücadele ile geçti. Bu konu ise ülkenin ve milletin bekası mücadelesidir.

Yerli ve milli olmak içimize kapanmak değil fotoğraftaki yerimizi doğru görmektedir. Biz büyük işler başarmak zorundayız. Hedeflerimize ulaşabilmemizin tek yolu budur. Biz tuzaklara düşmeyeceğiz. Asla sorumluluk ve hedeflerimizi unutmayacağız.

"KIYAMETİN SONUNA KADAR ŞEHİTLERİMİZ DEVAM EDECEK"

Her şehit bizim için hüzün vesilesi oluyor ama unutmayalım ki kıyametin sonuna kadar şehitlerimiz devam edecek. İnanmayanlar bizi ilgilendirmez. Bu vatan toprağında ameliyat yapılmasına izin vermeyeceğiz.

“KİMSE KUSURA BAKMASIN…”

Cumhurbaşkanı hiçbir şeye karışmasın demek Cumhurbaşkanı bir şey yapmasın demektir. Kimse kusura bakmasın, Durmadan, yılmayacağım, mücadele edeceğim. Kimse beni ülkeme, milletime karşı vazifelerimi yerine getirmeye alıkoyamaz.

“KEŞKE ÇÖZÜM SÜRECİ BİZİM İSTEDİĞİMİZ ŞEKİLDE SONUÇLANSAYDI”

Terör meselesi ülkemizde yeni ortaya çıkmış mesele değildir. Kronik meseleyi çözmek içim gayret gösterdik.  İlk fırsatta silaha sarıldılar. Keşke çözüm süreci bizim istediğimiz şekilde sonuçlansaydı. Keşke tek bir polisin, askerin, korucunun, vatandaşımızın canı yanmasaydı.

MÜHİMMAT DEPOLARINI YERLEYEKSAN EDİYORUZ

Taziye evleri adı altında depoları var, mühimmat depoları var ve o mühimmat depolarını da biz aynen onları da yerleyeksan ediyoruz. Oralar bir taraftan bombalanıyor, bir taraftan oralar da temizleniyor. Çünkü buralarda esnafımızı oraya çağırıp orada onları haraca bağlayan, onlardan tehditle paraların alındığı herhalde birçoğunuzun malumudur. Biz buna fırsat veremeyiz, buna göz yumamayız. Şu anda bunlar bir süre böyle belki devam edecekler ama biliniz ki bunlar son çırpınışlardır. İnşallah bunun da sonuna kadar giderek hesabını milletimiz adına sormaya devam edeceğiz. Şehitlerimiz adına sormaya devam edeceğiz.

Terör örgütü ayrımcılığın ta kendisini yapmak suretiyle Türk'ü Kürt'e, Kürt'ü Türk'e düşman etmenin gayreti içerisinde. Biz ise kardeş etmenin gayreti içerisindeyiz, farkımız bu.

Ambulansları, itfaiye araçlarını, camileri, okulları, iş yerlerini, evleri kurşunlayan, yakan, tahrip eden bir örgütün, o bölge için, o bölgenin insanı için mücadele ediyor olabilmesi mümkün müdür  Terör örgütü sadece insanlığın, sadece ülkenin değil aynı zamanda milletimizin tüm fertleriyle birlikte Kürt kardeşlerimizin de düşmanıdır.

2 BİNİN ÜZERİNDE TERÖRİSTİ ÖLDÜRDÜK

Türkiye, kendi vatandaşlarının bir kısmıyla değil teröristle, terör örgütüyle mücadele ediyor. En başından beri bu hassasiyeti gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz. Dikkat ederseniz, terör örgütünün sınırlarımız dışındaki unsurlarına karşı çok daha etkili darbeler indiriyoruz. Şu ana kadar 2 binin üzerinde teröristi içeride ve dışarıda öldürmüş bulunuyoruz.

TERÖR ÖRGÜTÜ YERLİ DEĞİLDİR

Terör örgütü kendilerini nasıl gösterirlerse göstersinler yerli değildir, bu ülkenin ve bu milletin bir parçası asla değildir. Hangi adla, hangi kisveyle olursa olsun ülkemizin kazanımlarına saldıranlar, birliğine, bütünlüğüne kastedenler bu vatana ait değildir, isterse parlamentonun içinde olsun.

Terör örgütüne dolaylı ve doğrudan destek veren yayın organlarının sahipleri de bu tavırlarıyla yerli olmadıklarını gösteriyorlar. İstanbul'un en mutena köşelerinde yaşıyor olmak, holdinglerin, kıymetli mülklerin sahipleri olmak, yerli ve milli dairesinde bulunmanızı sağlamaz.

HANİ SİZİN BAYRAKLA SORUNUNUZ YOKTU?

Hamburg'daki toplantıda Trinidad'ın bayrağı asılı ama orada Türk bayrağı yok, Japonya'nın bayrağı asılı ama Türk bayrağı yok. Hani sizin bayrakla sorununuz yoktu. Kimi aldatıyorsunuz  Sizin milletle de bayrakla da vatanla da devletle de sorununuz var.

İkinci bir bayrak tanımıyoruz. Dedim ya adamların afedersiniz o teröristlerin cesetlerine sardıkları paçavra belli. O işte özlemini duydukları kendilerine ait bayraklarıdır. Bir de diyor ki utanmadan, sıkılmadan 'Bizim bayrakla sorunumuz yok.' Peki yaptığınız bu ne  Hamburg'da yaptığınız ne?  İşte ispatları ortada. Siz bu milleti aldatırız diye birkaç tane Türk bayrağı sallamakla bu milleti aldatamayacaksınız. 7 Haziran'da bunu başardınız ama 1 Kasım'da inanıyorum ki benim milletim buna prim vermeyecek.

Yaşanan çatışmalarla, terör örgütünün eylemleriyle, şahsım ve hükümetimiz arasında ilişki kuran, terör örgütünün amacına hizmet ettiğini bilmelidir. Bu tür yaklaşımların, bu tür ifadelerin, bu tür propagandaların ne ülkeye ne millete ne de sorunun çözümüne bir faydası yoktur. Yanlış teşhis yanlış tepkiye, yanlış tepki de vahim sonuçlara yol açar. Madem ki terör örgütü demokrasinin ve hukukun çizgisine gelmek istemiyor, öyleyse ona anladığı dilden konuşacak gücümüz de imkanımız da kararlılığımız da vardır.

TERÖRE DESTEK VERMEYİN ÇAĞRISI

Buradan çeşitli şekillerde terör örgütüne hizmet eden herkese bir çağrıda bulunuyorum, 'Gelin bu oyuna alet olmayın. Ey medya bu oyuna alet olma.' Erdoğan'a düşmanlığınız olabilir, ki bu düşmanlığınızı zaten attığınız başlıklarda görüyorum ama bilesiniz ki siz ne kadar düşman olursanız olun rabbimin takdir ettiği ömrü hiçbir zaman azaltamayacaksınız ve bu mücadele azmimizi de hiçbir zaman yıldıramayacak, durduramayacaksınız ve bu oyunun kazananı asla siz olmayacaksınız.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler