YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: 2.2 milyon Suriyeli, Avrupa’ya yürürse ne olacak?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa mülteci sorunu konusunda daha fazla çaba sarf etmeli. 2.2 milyon Suriyeli, Avrupa’ya yürürse ne olacak” dedi.
Erdoğan: 2.2 milyon Suriyeli, Avrupa’ya yürürse ne olacak?
13 Kasım 2015 / 08:06 Güncelleme: 13 Kasım 2015 / 08:14

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CNN’e yaptığı açıklamada Türkiye’nin 2.2 milyon Suriyeli’ye ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, “Bu mülteciler Avrupa’ya gitse ne olur” dedi.

Türkiye’nin ağır bir yükü omuzladığını kaydeden Erdoğan, Avrupa’yı mültecileri Ege’de ölüme terk etmekle suçladı.

2 MİLYON SURİYELİ AVRUPA'YA YÜRÜRSE..

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, mülteci krizi konusunda ağır bir yük taşıdıklarını belirterek, “Türkiye’deki 2.2 milyon Suriyeli Avrupa’ya yürürse ne olacak?” diye sordu.

RUSYA'NIN SURİYE'DEKİ VARLIĞI

CNN’den Hala Gorani’nin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını değerlendirdi.

Bölgede Rusya ile en iyi ilişkilere sahip olan ülkenin Cumhurbaşkanı olduğunu kaydeden Erdoğan, Rusya’nın Suriye’deki faaliyetlerinin Türkiye’de güvenlik riski yarattığını ve bu konuyu Moskova ile paylaştıklarını fakat uygulamaya yansımadığını ifade etti.

PUTİN'LE ANTALYA'DA GÖRÜŞECEĞİM

Antalya’daki G-20 zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşeceğini kaydetti.

Rusya’yı ılımlı muhalifleri hedef almakla suçlayan Erdoğan, Gorani’nin “Bazıları da sizi IŞİD’le savaşan Kürtleri hedef almakla eleştiriyor” sözleri üzerine, “Nusra Cephesi de IŞİD’le savaşıyor. Bu yüzden onlara iyi mi diyeceğiz. İyi terörist, kötü terörist olmaz” diye konuştu.

ABD’nin Suriye’de güvenli bölge fikrine uzak olduğunu anımsatan Gorani’nin, “Sayın Erdoğan, bunu elde etmeye yakın olduğunuzu düşünüyor musunuz” sorusuna da Türkiye’nin bu konuda B ve C planları olduğunu ve bu konuda gereken adımları gereken zamanda atacakları yanıtını verdi.

AVRUPA MÜLTECİLER BOĞULSUN DİYOR

Türkiye’nin 2.2 milyon Suriyeli için 8.5 milyar dolar harcadığını vurgulayan Erdoğan, “Gayrısafi milli hasılası Türkiye’den çok daha fazla olan ülkeler mültecilere kapılarını kapattı.

Ege’de, Akdeniz’de boğulsunlar diyorlar” dedi. Avrupa’nın mülteci sorunu konusunda daha fazla çaba sarf etmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan “2.2 milyon Suriyeli, Avrupa’ya yürürse ne olacak” diye konuştu.

AB
 // Mlym 59
Açın Kapıları İsteyen İstedği Yere Gitsin,Bakalım AB Ne Yapacak....
13 Kasım 2015 Cuma 14:53
Türkiye hasreti yakti bizi
 // Memmet ali Can
Baskanim acin kapilari . Almanya da yasiyorum .Almanlar daha cok mülteci gelsin diyorlar . Mülteci cogalirsa Türkler azalirmis . Acin kapilari göndwrin hepsini bu yana . Bizler icinde buralari terketmek icin iyi bir firsat olur....
13 Kasım 2015 11:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler