YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: 15 Temmuz'da milletimiz tüm farklılıkları geride bıraktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz gecesi sokaklarda Alevi-Sünni yoktu, Türk-Kürt yoktu, iktidar-muhalefet yoktu, zengin-fakir yoktu. 15 Temmuz'da tıpkı Çanakkale'de, İstikbal Harbimizde olduğu gibi tek bilek tek yürek olmuş büyük Türkiye vardı" dedi.
Erdoğan: 15 Temmuz'da milletimiz tüm farklılıkları geride bıraktı
24 Temmuz 2016 / 00:38 Güncelleme: 24 Temmuz 2016 / 09:04

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde halka seslendi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

15 TEMMUZ'DA TEK BİLEK, TEK YÜREK OLMUŞ TÜRKİYE VARDI

15 Temmuz gecesi sokaklarda Alevi-Sünni yoktu, Türk-Kürt yoktu, iktidar-muhalefet yoktu, zengin-fakir yoktu. 15 Temmuz'da tıpkı Çanakkale'de, İstikbal Harbimizde olduğu gibi tek bilek tek yürek olmuş büyük Türkiye vardı.

BU MEYDAN OKUMAYI MİLLETİMİZİN TAMAMI YAMIŞTIR

Bu meydan okumayı sadece şu ve bu kesim değil milletimizin tamamı yapmıştır. Bu mücadeleyi destekleyen tüm siyasi partilere ve onlara oy veren tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. 
Milletimizin tavrı tarihi bir meydan okumadır. 15 Temmuz gecesi milletimiz tüm farklılıkları geride bıraktı. 

15 Temmuz akşamı harekete geçenler ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmıştır. Şimdi çalışma zamanı.

246 KARDEŞİMİZ ŞEHİT OLDU

Meydanları dolduran tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz gecesi 246 kardeşimiz şehit oldu. 

Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle tarih yazdılar. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. 

BUNDAN BÖYLE HER YIL 15 TEMMUZ'DA ŞEHİTLERİMİZİ YAD EDECEĞİZ

Bundan böyle her yıl 15 Temmuz gününde onları yad edeceğiz. Milletimiz 710 yıl önce Söğüt'te, 563 yıl önce İstanbul'da olduğu gibi Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü yine tüm dünyaya kanıtlamıştır.

BU ÖRGÜTLER ÜLKEMİZİN KUTLU YÜRÜYÜŞÜNÜ ENGELLEMEK İSTEYENLERİN AZGIN PİYONLARI

Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız. 2053, 2071 vizyonlarımızı gerçekleştireceğiz. 

PYD, DAİŞ gibi örgütlerin ve son 3 yılda FETÖ denilen bu örgütün ortaya çıkmasının amacı ülkemizin kutlu yürüyüşünü engellemek isteyenlerin azgın piyonlarıdır.

Ama onlar bir kez daha bozguna uğradı. Her fırsatta ülkemizin önünü kesmeye çalışıyorlar. Bu darbe girişimi aynı zamanda TSK'ya da yapılmıştır. 

Bizlere zaferi nasip eden Rabbimize hamd olsun. Allah sizlerden razı olsun.

5 BİN 863 KİŞİ TUTUKLANDI

Meydanları darbecilere bırakmadınız. 13 bin 165 kişi gözaltında hesap veriyorlar. 123'ü general 5 bin 863 kişi tutuklandı. FETÖ'ye mensup kamu görevlilerinin ilişiği kesiliyor. 

Bu devlet kendisine silah çekene, vatandaşına kurşun sıkana hakettiği cezayı verecek kudrete sahiptir. Şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacak. 

YATIRIMLAR AYNI KARARLILIKLA DEVAM EDECEK

Ekonomimiz istikrar içinde işleyişini sürdürüyor. Not indirimi için kimseyi ikna edecek gerekçeleri yoktur. Mali disiplinden taviz yok. Yatırımlarımız aynı kararlılıklar devam edecek. Operasyon başarı ile sürdürülmektedir. Bir olunuz, iri olunuz, kardeş olunuz, hep birlikte Türkiye olunuz.

 // Kaan
Saygıdeğer Canım KOMUTANIM biz senin askerleriniz silahsız topsuz tufeksiziz ama ölmeye hazırız Halk Özel Hareket...
24 Temmuz 2016 08:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler