YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan 15 Temmuz gecesini ilk kez bu kadar ayrıntılı anlattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, Marmaris'ten helikopterle havalanıp İstanbul'a inene kadar yaşadıklarını anlattı.
Erdoğan 15 Temmuz gecesini ilk kez bu kadar ayrıntılı anlattı
31 Temmuz 2016 / 07:57 Güncelleme: 31 Temmuz 2016 / 08:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesini yeni ayrıntılarıyla anlattı. Ahaber-ATV ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, ilk haberi eniştesi Ziya İlgen'den aldığını yineleyerek şunları söyledi:

"21.30 gibi eniştem beni arıyor. Daha önce saatleri karıştırdık. Beylerbeyi Sarayı'nın orada bir hareketlilik var diyor. Bu haberi aldıktan sonra ben inanamadım. Ziya dalga mı geçiyorsun, ne alakası var dedim. Daha sonra MİT Müsteşarı'nı, Genelkurmay Başkanı'nı aradım, ulaşamadım. Sayın Fidan'a ulaşabildiğimde kendisinden bilgileri aldım. Arada özellikle Başbakanımızla irtibat halindeyiz. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Meclis durumlarını görünce sıkıntı oluyordu. 10'a doğru Fidan'a ulaşma fırsatım oldu. Böyle bir durum olduğunu, kendisinin Genelkurmay'a gittiğini, Genelkurmay'dayken böyle bir durum olmadığını 20.30 gibi gelmiş. MİT'e geldiğinde orası da bombalanmaya başlamış. Bilgileri o anda kendilerinden kabataslak aldık"

"SİZİ RİSKE EDEMEM..."

Marmaris'ten ayrılışına da detaylı bir şekilde anlatan Erdoğan, "Yayınımızı yaptık ve helikopterdeki pilot benim tabii yıllardır yanımda. Dedim buradan Dalaman'a kaç dakikada gidersin? Peki güvenliğin ne? Dedi ki, burası çok enteresan, 'Ben yakıtım bitene kadar bunlara yakalanmam' ve hemen biz ailece dolduk, havalandık, kararttık ve dört ayrı noktada aslında hazırlığımız vardı. Dört ayrı noktada da uçaklar bizi bekliyordu. Dalaman, Bodrum, Çıldır, İzmir... Bu arada İstanbul ile irtibatımız devam ediyor ama pilot da bizim nereye uçağımızı bilmiyor. Pilota 'Sen bunun ortalamalasını al, uç' dedim. Pilot benim yıllardır bildiğim pilot. Daha sonra farklı bilgiler geldi. Kendisine 'pist ne alemde' dedim. 'Pist karartılmış' dedi. Meğerse kule işgal altında.

İstanbul Emniyet Müdürü'yle irtibat kurduk. 'Kaç dakikada temizlersin' dedim. '10-15 dakikada temizlerim' dedi. Sağolsun temizlediler. Pist aydınlatıldı. Biz zaten devam ediyorduk. Aydınlatılmasa da inecektik. Ben pilota yalnız şunu sordum: 'Sen karanlık haliyle de inebilir misin?' 'İnerim ama sizi riske edemem' dedi. 'Niye' dedim. 'Oraya bir unsur koyabilirler' dedi, kamyon olur, tank olur. Bizim uçağımız çok kısa mesafede havalanabilen bir uçak. 'Ben sizi riske edemem' dedi. 'Yakıtın ne kadar' dedim. Üç dört saatlik yakıtım var dedi. Kendi zaten farlarıyla bunu yapabileceğini söyledi. İndik ama indiğimiz andan itibaren uçaklar alçak uçuş yapıyorlar. Bu alçak uçuşlar tabi ses hızının üzerine çıkınca ciddi patlama sesi oluyor. Yanımda torunlarım var, ürküyorlar" diye konuştu.

Ah o gece
 // Rasim DUMAN
Evet, o gece birçok İlâhî sırlar tecelli etti. Yedi düvel, bu ihânet şebekesinin yanında idi. Her türlü teknolojik imkâna ve silâhlara mâlik idiler. Ama, "göremediler", irtikâp ettikleri ihânet ve şenâetin zulmetine dûçar oldular, ayakları birbirine dolandı, ve hepsi birden tepelerinin üstüne çakıldılar. Evet, üç sene önce o sahte/sahtekâr Hoca ( !!! )'ın yaptığı beddua, gayet şiddetli bir şekilde kendilerine rücû etti ve vurdu. ALLAH (C.C.) doğrularla berâberdir....
31 Temmuz 2016 Pazar 12:32
 // Kaan
Can sana kurban ReiS...
31 Temmuz 2016 09:44
 // Osman
Vatana millete cani gönülden bu kadar hizmet veren bir eşsız benzersiz lidere baş tacımız reisimize uzanan eller ve uzanan diller felç kültürüm olsun inşallah AMİN.......
31 Temmuz 2016 08:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler