YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "12-14 yaşındaki canlı bomba patladı ya da patlatıldı"
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'teki terör saldırısını İstanbul'da gazetecilere değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "12-14 yaşlarındaki bir canlı bomba patladı veya patlatıldı. 51 ölüm vakası sözkonusu. 17'si ağır 69 yaralı var" dedi.
Erdoğan: "12-14 yaşındaki canlı bomba patladı ya da patlatıldı"
21 Ağustos 2016 / 15:28 Güncelleme: 21 Ağustos 2016 / 15:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Dün Gaziantep'te Şahinbey'de, bir düğün merasimi esnasında 12-14 yaşlarında bir canlı bombanın patlaması veya patlatılması neticesinde, önce 94 yaralı, şu an itibarıyla bu yaralıların tedavi edilenlerini bir kenara koyacak olursak, hastanelerde yaralı olarak şu anda 69 yaralı var. Bunların 17'si ağır. Tabii 51 ölüm vakası söz konusu" dedi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

Şu an itibariyle Valiliğimiz, emniyet teşkilatımız, vardıkları ilk kanaatler, bir DAİŞ eylemi olduğu istikametinde. Malum son dönemlerde Gaziantep'te DAİŞ'in böyle bir yapılanması veya yer bulma gayretleri söz konusuydu. Birçok yoğun operasyonlar yapıldı, yapılıyor. Şu anda tabii ki orada güvenlik güçlerimizin bu çalışmaları çok daha yoğun bir şekilde devam edecektir.

HEPSİ BİZİM İÇİN TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

Birliğimizi, beraberliğimizi daim kılmak suretiyle de tüm bu terör belasının üzerine birlikte gitmemiz gerekiyor. Bu terör nereden gelirse gelsin bizim için değişmiyor. Bu FETÖ terör örgütü olabilir, PKK olabilir, DAİŞ olabilir, Suriye'nin belli bölgelerinde PYD, YPG olabilir. Hepsi bizim için terör örgütüdür. Bunların dini, milleti, vatanı, söz konusu değildir. Türkiye olarak da bizler tüm gücümüzle ve 15 Temmuz'da olduğu gibi milletimizle el ele omuz omuza bunların üzerine gideceğiz.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

Temenni ederim ki bundan sonra bu tür şeylere inşallah rastlamayız. Yine temenni ederim ki bu gafiller aynı yanlışı bundan sonraki süreçte yapmazlar. Çünkü ben ne silahlı kuvvetlerimizi ne de polis teşkilatımızı bunlardan tamamen arındırılmış olarak şu anda bile kabul etmiyorum. Onun için çalışmalarımız aynen devam ediyor, yargıda, devletimizin kurumlarında, çünkü bunu temizleyeceğiz. Burada kararlılığımız kesindir. Bu kanun hükmündeki kararnamelerle attığımız adımlar hepsi bunlara yöneliktir.

ABD'NİN GÜLEN'İ İADESİ

Biz bugüne kadar Amerika'nın bizden istediği, istedikleri suçlularla ilgili, 'bize belge gönderin, bilgi gönderin, ondan sonra veririz' böyle bir şey asla söylememişizdir. İstedikleri teröristleri kendilerine vermişizdir. Şimdi burada da çok açık, net, Milli Güvenlik Kurulumuzun, hükümetimizin artık bir terör örgütü olduğuna karar vermiş olduğu böyle bir örgütün başını biz isteyeceğiz, bu kadar belgeyi, bilgiyi kendilerine sunacağız ve hala burada 'gerçekten bu mudur fail' gibi bir yaklaşım, tabii bizim stratejik ortaklığımıza da gölge düşürmektedir. Öyle zannediyorum çarşamba yapacağımız görüşmelerde inşallah bunları aşarız.

Siyasi partilerimizin el ele vermek suretiyle Türkiye Büyük Millet Meclisinden ki bu meclis de gazi meclistir. Bu meclisimizin nasıl bombalandığını biliyorsunuz, ne hale getirildiğini biliyorsunuz. Bu meclis kendine saldırma cüretini gösteren bu teröristlere karşı da her türlü yaptırımı, bunun kararını alma, inşallah kararlılığındadır. Sayın Meclis Başkanımız o gece ortaya koydukları tavırla ve o gece yine kapalı olmasına rağmen 100 kadar milletvekilimizin hemen parlamentoya gelmeleri suretiyle de dünya demokrasisine oradan güzel bir ders vermişlerdir. Temenni ederim ki Batı bunlardan nasibini alır.

BİR DÜZELTME RASİM DUMAN
 // ARSLAN
Aslında yazılarını okumam çok lüzumsuz şeyler yazıyorsun arasından önemli şeyler cımbızla alıp değerlendirmek zor oluyor....

BENİM GİBİ CÜMLE SÖYLE KISA OLSUN AMA MANASI DERİN OLSUN...
neyse düzeltme şudur:1.7 milyar müslümanın mesuliyeti var dedin doğru dedin.hak yemeyi sevmem bu arada deccale biaat etmekle itham etmedim uydurma tövbe etmeden önce dedim biraz yazıları iyi oku o kadar da kısa tutuyorum SENİN GİBİ SÜSLEMEK İÇİN YAZMIYORUM.....!...
22 Ağustos 2016 Pazartesi 00:31
CEVAP- 8 E KARŞILIK
 // ARSLAN
Yazdıklarının çoğu lüzumsuz iki cümle ile bağlayım

Milli silah yapmak veya satın almak mağfiret değil o silahları parasını veren millete çevirtmemek marifet.....

Dünya beşten büyüktür diyorsun ABD aVrupa olmadan ne yapacağız diyorsun sen cevap ver:))))))
...
21 Ağustos 2016 Pazar 23:27
Son cevap
 // Rasim DUMAN
Ah be Arslan bey kardeşim, beni hâlâ Deccâl'e biat etmekle ithâm ediyorsun ya, vallahi pes. Sana sözüm yok. Böyle durumlarda Farslar şöyle derler : " Men çe guyem, tanburam çe guyed". Arapların da güzel bir sözleri vardır : "Kellim kellim lâ yenfâ". Benim söylediklerimin tersini yapıp yapmamak senin ihtiyârına kalmış ; ama ikimizin de yazdıklarını okuyan kardeşlerimizin insâf ve adâletlerine havale ediyorum....
21 Ağustos 2016 Pazar 23:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler