YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: 1 Kasım'ın sonucu ne olursa olsun...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım seçimlerinin ne sonuçla biterse bitsin terör örgütlerini yönelik operasyonları devam edeceğini söyledi.
Erdoğan: 1 Kasım'ın sonucu ne olursa olsun...
29 Ekim 2015 / 02:00 Güncelleme: 29 Ekim 2015 / 07:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Yola çıktığımda farkı bir cumhurbaşkanı olacağım demiştim. Bildiğiniz gibi bu makamlara vatandaşlarımız daha önce çıkamamıştır. Bir dönem başörtüsünden dolayı çıkamadılar. Zaman olmuş kılığından kıyafetinden engellemeler olmuş. Sakalına bıyığına takılmışlar. Bu ülkede milletvekilleri eşleriyle Cumhurbaşkanlığı'na çıkmaz durumdaydı. Biz de başbakan olarak çıkamamıştık. Bu yıl çok daha farklı gidiyoruz. 81 vilayetten bini aşkın vatandaşı davet ettik. Çok mutlu oldular. Hepsi dfe memnuniyetlerini dile getirdiler. Son dönemlerde çok farklı ekstra olaylar oldu. Biz onları da davet ettik. Denizde boğulmak üzereyken bir bebeği balıkçı kardeşlerimiz kurtarmışt. O balıkçı kardeşlerimizi de davet ettik. Yarınki tören alışılmışın tamamen dışında sivil bir tören olacak. 

"1 KASIM'IN SONUCU NE OLURSA OLSUN DEVAM EDECEK"

Milleti aldatmaya gerek yok. Terörle mücadele öyle kısa süreli bir mücadele değil. Bu yapının içerdeki destekleri var dışarıdaki destekleri var. Biz şu anda batı destekli bir terörle mücadele ediyoruz. Bu operasyonlar kararlı bir şekilde devam edecektir. Bazıları bunu 1 Kasım'a endeksliyorlar. 1 Kasım'ın sonucu ne olursa olsun bu operasyonlar devam edecektir. Karşı taraf barış diyor. Ne barışı? Bunların barışla bir alakası yok. Şu anda tehditler başladı. 

PKK olsun DAEŞ olsun bu operasyonlar devam edecek. Rehavet olursa pazargünü yapılacak seçimler etkilenir. Ankara'daki olayla ilgili savcılık bir açıklama yaptı. Hepsinde hedef aynı, garda da aynı. Biz bir şey söylüyoruz: Terör çeşidi ne olursa olsun karşıyız. Biz Batı gibi "Senin terörün iyi bizimki kötü demiyoruz."  Batı PYD'yi terör örgütü olarak bile kabul etmiyor. Böyle bir saçmalık olur mu? Bunun içinde bini aşkın PKK'lı terörist var. İkili görüşmelerimizde bunları A'dan Z'ye hepsini anlatıyoruz. Alınan bir netice maalesef yok. Ülkelerinde bunları sürdürmeye devam ediyorlar.  

"HAVA HAREKATI YAPILDI"

Geçenlerde Fırat'ı geçmek istediler. Askerimiz hava harekatıyla işi bitirdi. Bu bir uyarıdır. Biz Türkiye olarak kimseye sormayız. Teklabyat'ı PYD kalkıp kanton ilan etti. Bu kadar kolay mı bu? Bu anlayış böyle devam edecekse bunun gerekeni yapılır, yapılacaktır. Kuzey Irak'ta yaşananı biz Kuzey Suriye'de yaşamak istemiyoruz.

 

HABERTÜRK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler