YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakanlar barıştı!
Erbakanlar barıştı!
11 Haziran 2012 07:33
Necmettin Erbakan’ın vefatının ardından miras kavgasına tutuşan kardeşler, aylar sonra önceki gece ilk kez yan yana geldi

Fatih, Zeynep ve Elif Erbakan kardeşler, İstanbul’daki Sinoplu Milli Görüşçüler’in düzenlediği programın sonunda sahneye çıkarak el ele poz verdi... Kulislerde Fatih Erbakan’ın kardeşini ikna ettiği konuşuluyor ve “Zeynep Erbakan davayı çekebilir” deniyor.

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın çocukları miras yüzünden birbirine girmişti. Erbakan’ın büyük kızı Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Zeynep Erbakan, “mirastan payını yeterince alamadığı ve kendisinden mal kaçırıldığı” iddiasıyla kardeşi Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan ve Elif Erbakan Altınöz ile eniştesi Mehmet Altınöz hakkında dava açmıştı.

El ele sahneye çıktılar

İşte bu kavganın ardından Erbakan kardeşler ilk kez önceki gece biraraya geldi ve barış sinyali verdi. Kardeşler, İstanbul’daki Sinoplu Milli Görüşçüler Oluşumu’nca, Ahmet Cömert Spor Salonu’nda düzenlenen programın sonunda sahneye birlikte çıktı. Programda bir konuşma da yapan Fatih Erbakan, “İstanbul’da bugün sadık ve samimi Milli Görüşçüler adeta şaha kalkıyor. Biz sadıklardanız ve emanet ehliyiz. Biz gerçek Milli Görüşçüleriz” dedi. Erbakan, rahmetli babası ve Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan’ın vefatının ardından davalarına hizmet için sadık ve samimi Milli Görüşçülerle bu yola çıktıklarını kaydederek, “Bizler şuurlu Milli Görüşçüler olarak, kendi geleceğimiz için değil, Gazze’de ambargo altında basit bir ilacı bulamadığı için annesinin kolunda hayatını kaybeden minik yavruların hesabını sormak için bu yürüyüşe çıktık. Milli Görüşçüler olarak bu mücadelede, Afrika’da bir tas çorba bulamadığı için açlıktan ölen yavruların derdini taşıdığımız için yürüyoruz. Babamızın emaneti olan Milli Görüş hareketi yolundan saptırılmadan en büyük zaferlere ulaşsın diye bu yürüyüşü yapıyoruz” diye konuştu. Programa, ayrıca çok sayıda partili katıldı. Program sonunda Fatih, Elif ve Zeynep Erbakan kardeşler sahneye çıkarak el ele poz verdi.

“Bozgunculara cevap”

Programın ardından sosyal paylaşım sitesi facebook’taki hesabında geceden fotoğraflar paylaşan Fatih Erbakan, fotoğrafların altına da “İşte ERBAKAN ailesi. Omuz omuza yan yana yürek yüreğe birlikte yürüyorlar. Birliğimizi kardeşliğimizi kimse bozamayacak” notunu düştü. Aynı fotoğrafların altında Necmettin Erbakan’ın bir konuşmasından bölümler de “Bozgunculara cevap” başlığı altında aktarıldı: “Ey yürekleri dağlar kadar büyük ve azimleri kayalar kadar sağlam milli görüşçüler, Saadet Partililer ne olursa olsun gelecekten asla ümit kesilmeyecektir. Tarihe bakın, inancınıza sarılın, milli görüşe sarılın. Zulüm ebedi olamaz, kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır. Olanları ve olacakları bilmek sadece entrikaların nasıl döndüğünü daha iyi anlamaya yarar, bu da önümüzde aydınlatıcı ışık olur. Bildiğiniz arttıkça daha iyi nasıl mücadele edeceğimizide daha iyi biliriz. İnsan bastığı zemini tanırsa kaymadan nasıl duracağınıda bilir.”

‘Fatih Erbakan ikna etti’

Kulislerde kardeşlerine tazminat davası açan Zeynep Erbakan’ı, erkek kardeşi Fatih Erbakan’ın ikna ettiği konuşuluyor. Barışmayla ilgili kulislere yansıyan bilgilere göre Fatih Erbakan, kız kardeşiyle görüşerek ikna etmek için uğraştı. Zeynep Erbakan da sonunda kardeşini kırmayarak İstanbul’a gelip ‘Birlik pozu’ vermeye karar verdi. Daha önce Recai Kutan, SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve Milli Görüş’ün akil adamlarının devreye girmesine karşın Zeynep Erbakan kardeşleriyle barışmak ve davasını çekmek konusunda ikna olmamıştı. Ancak aradan geçen bu sürede Fatih Erbakan’ın, Zeynep Erbakan ile konuşarak ikna olmasını sağladığı ileri sürüldü. Barış sinyaline karşın Zeynep Erbakan’ın kardeşleri ve eniştesi aleyhine açtığı davaları çekip çekmeyeceği henüz belirsizliğini koruyor. Kulislerde önceki gün atılan adımın ardından Zeynep Erbakan’ın davayı çekmesinin mümkün olduğu da konuşuluyor.

Aylar sonra el ele

İstanbul’daki toplantıda Erbakan kardeşler aylar sonra ilk defa yan yana geldiler. Adı sık sık genel başkanlık için geçen Fatih Erbakan, konuşmasında, “Babamızın emaneti olan Milli Görüş hareketi yolundan saptırılmadan en büyük zaferlere ulaşsın diye bu yürüyüşü yapıyoruz” dedi. Program sonunda da Fatih Erbakan, Elif Erbakan Altınöz ve Zeynep Erbakan sahneye çıkarak el ele poz verdi.

Yalı ve un fabrikası kavga çıkarmıştı

Eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın vefatının ardından kızı Zeynep Erbakan, kardeşleri Elif ve Fatih Erbakan ile eniştesi Mehmet Altınöz’ün de aralarında bulunduğu 7 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Erbakan, İstanbul Kanlıca’da bir yalı, Ankara Yenimahalle’de bir bina, Milda Kağıt A.Ş. ve Konya Un Sanayi İşletmeleri ve Tic.Ltd.Şti.’nin, babasına ait olduğunu iddia etmişti. Bu malların, şüpheliler tarafından tapuda satış göstermek, şirket kurmak ve borca batık denilerek, üzerlerine geçirildiğini ve babası Erbakan’ın mirasçılarından kaçırıldığını öne süren Zeynep Erbakan, ayrıca daha sonra bildireceği nakit paraların da babasına ait olduğunu ve mirasçı olarak bunlar üzerinde de olduğunu iddia etti. Erbakan’ın tüm bu iddiaları için eniştesi Mehmet Altınöz adına kayıtlı olan Kanlıca’daki yalıyı örnek göstermişti. Kanlıca Mahallesi’nde bulunan 117 ada 3 parsele kayıtlı bahçeli yalı, Öztay Tekstil A.Ş. adına kayıtlıydı. İddiaya göre şirket gerçekte Erbakan’a aitti ancak mutemet kişi olarak Mehmet Altınöz, Beşir Darçın, Adnan Simit, Ali Vural ve Osman Akgün adına kayıtlıydı. Yalının 2010 yılı ortalarında şirket tarafından satış gösterilerek Mehmet Altınöz adına tapuda devredildiği ve 1 milyon TL satış bedeli belirlendiği ortaya çıktı. Bu bedel yalının değerinin çok altındaydı ancak bu bile ödenmedi. Üstelik Altınöz’ün, yalıyı 20 milyon 500 bin TL’ye satışa çıkardığı öğrenildi. (VATAN İSTİHBARAT)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler