YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakan'ın siyasi vasiyeti
Erbakan'ın siyasi vasiyeti
28 Şubat 2011 09:13
Saadet Partisi lideri Necmettin Erbakan ölümünden önce yeni bir oluşum için çalışıyordu...

Erbakan seçim öncesi ittifak için hem Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener hem de 28 Şubat'taki koalisyon ortağı, eski Başbakan Tansu Çiller ile temasa geçti. Erbakan, ittifakı gerçekleştiremeden vefat etti ama Şener bu son isteğini yerine getireceklerini söyledi.

Hem, siyasete Refah Partisi'nde onunla atılan şimdi ise yoluna Türkiye Partisi ile devam eden Abdüllatif Şener'le hem de 28 Şubat'ta koalisyon ortağı olan eski Başbakanlardan Tansu Çiller ile görüştü.

Saadet Partisi lideri Necmettin Erbakan ölmeden önce yeni bir oluşum çabasındaydı. Haziran ayındaki seçime ittfak ile girmeyi hedefliyordu.

Erbakan tüm bu temaslara hastanede kaldığı süre içinde devam etti. Ölümünün ardından hastaneye ilk gelenler arasında olan Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener'de buna dikkat çekti.

Şener, "bugün itirabiyle bu konuları çok fazla konuşmaya gerek duymuyorum. Ama en son konuştuğumuz konu buydu" dedi.

Şener bu ittifakın Erbakan'ın vasiyeti olduğuna vurgu yaptı ve Erbakan'ın bu son isteğini yerine getireceği mesajını verdi.

Necmettin Erbakan'ın temasa geçtiği bir diğer isim Tansu Çiller ise CNN TÜRK yayınında konuştu.

Erbakan'ın Demokrat Parti içinde yeni bir yapılanmaya yönelik kendisine haber yolladığını açıkladı.

Çiller, "son zamanlarda tekrar haber yolladı bize de. Demokrat Parti çerçevesinde bir araya gelir miyiz gelmez miyiz bir takım tartışmalara ışık tuttu, enerji kattı. Bu direncini ve inancını sonuna kadar gördük" dedi.

Ama Abdüllatif Şener'in aksine Çiller bu vasiyetle ilgili ilerisi için bir sinyal vermedi. Bu nedenle Erbakan'ın ittifak vasiyeti nasıl şekillenecek şimdilik net değil.

Saadet Partisi'nde genel başkanlık koltuğuna kimin oturacağı da... (Milliyet)

akp nin fark ettiği fişçi...
 // ibrahim çelikoğlu
AKPartisi Şener'i acele ihraç kararı aldı ve kapatılma davalarından kurtuldu.Bazı insalar fişlemanin üstün meziyet olduğunu düşünür ve hastalık paranoittir.Çok büyük,üstünlük benliğinde canlı bir canavar.Bilmeden her kötülüğü beklemek gereken bir durum.Saadet yanliş yaparsa kapatma tehtitleri içinde yoğrulup gider......
28 Şubat 2011 09:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler