YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakan'a "28 Şubat" cevabı
Demirel: 13 sene evvel söyleseydi ya bu lafları
Erbakan'a "28 Şubat" cevabı
02 Mart 2010 / 14:13 Güncelleme: 02 Mart 2010 / 14:17

28 Şubat sürecinin Refah-Yol hükümetinin Başbakanı ve Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'ın tarihî MGK toplantısıyla ilgili açıklamalarına 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'den cevap geldi.

Ankara'da düzenlenen 'Avrasya Sempozyumu'na katılan Demirel, girişte gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı. Sempozyumda konuşma yapan Demirel, çıkışta bir gazetecinin Erbakan'ın açıklamalarını sorması üzerine, "Ne zaman olmuş?" diye sordu.

Gazetecinin "28 Şubat'ta, Erbakan'ın Başbakan olduğu dönemde, MGK toplantısında, 1997 yılında." demesi üzerine Demirel, "Yani 13 sene evvel. Sevgili Erbakan'a muhabbetlerim vardır. 13 sene evvel söyleseydi ya bu lafları. İşinize bakın ya işinize bakın." dedi.

Son gözaltıların sorulması üzerine ise Demirel, "Onları sabırla takip edeceksiniz. Yargıya bakın yargıya." karşılığını verdi.
 Erbakan, geçtiğimiz pazar günü 28 Şubat'a ilişkin yaptığı konuşmada, MGK toplantısında askerin sunduğu tekliflerin Anayasa'ya aykırı olduğunu söylediğini; bu çıkışı üzerine Süleyman Demirel'in devreye girdiğini belirterek, "Demirel takım oyuncusu, onların oyuncusu." açıklamasını yapmıştı.

Cihan

Açıklanması Yasak Değil miydi Morisson..!
 // Tayfun Tahtalı
Morisson Süleyman çıkmış, yine orkestra şefliğine devam etme telaşında. MGK kararlarının 10 yıl süreyle açıklanması yasak değil miydi Morisson..?

MGK'dan ertesi gün kim ulşatırdı gazetelere..?

Önce bunları açıkla...

Herkes haddini bilecek..

ERBAKAN'ın görüşünü tutmam, ama ülkeye en çok o hizmet etmiştir. O devirde başbakan olmasaydı şimdi ülkenin hali nice olurdu...

Helal olsun......
02 Mart 2010 16:42
SAZEKİBİ
 // KARDELEN
Adamlar orkestrayı kurmuşlar Demirel yedekorkestra şefi hala şeflik bekliyorlar çünki birbirinin tasından su içiyorlar başkası suiçemez bu ülkeyi demokratik diye yıllarca idare etti şimdi de geçmişi konuşamıyor artık bir ayağı çukurda ama yinede Allah korkusu yok Allaha havale ediyoruz...
02 Mart 2010 16:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler