YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakan Sezer'in teklifini geri çevirmiş
Erbakan Sezer'in teklifini geri çevirmiş
Erbakan Sezer'in teklifini geri çevirmiş
23 Haziran 2008 / 11:12 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, “kayıp trilyon” davasından 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan ve bu cezasını “ev hapsi” uygulaması ile çeken eski Başbakan Necmettin Erbakan’a, “af” jestinde bulunduğu, ancak Erbakan’ın bu teklifi geri çevirdiği ortaya çıktı.


Cumhurbaşkanlığı görev süresi tamamlanmadan önce kurmayları aracılığı ile Erbakan’a ulaşan Sezer’in, “Bana bir dilekçe gönderirseniz sizi affetmeye hazırım” mesajı gönderdiği öğrenildi. Erbakan tarafından kabul edilmeyen “af” teklifi Hoca’nın avukatları tarafından da doğrulandı.


USULEN DİLEKÇE İSTEDİ


Erbakan’ın ilerleyen yaşı ve sağlık sorunlarını dikkate alan Sezer, cezanın evde infazının dahi uygun olmayacağını düşünerek, “Sizi affetmeye hazırım. Bir dilekçenin usulen tarafıma iletilmesi gerekiyor. Siz dilekçeyi gönderin, prosedürü tamamlayıp af yetkimi kullanayım” diye haber gönderdi. Ancak Erbakan, “Hukuki süreç henüz tam sonuçlanmadı” yanıtı verdi. Kulislere yansıyan bilgilere göre ise Erbakan, “Sezer tarafından affedilen biri” konumuna düşmemek için bu öneriyi geri çevirdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gönderilen “af” dilekçesine ise henüz yanıt yok.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler