YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erbakan: Bizimle ilgisi yok
Necmettin Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, 'Son dönemde Saadet Partisi'nde yaşanan yakışıksız ve üzüntü verici olaylardan Milli Görüş'ün uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.' dedi.
Erbakan: Bizimle ilgisi yok
29 Ağustos 2010 / 16:34 Güncelleme: 29 Ağustos 2010 / 16:40

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, ''son zamanlarda basında sözü edilen bazı yakışıksız ve üzüntü verici olayların kimler tarafından tertip edilip, yapılırsa yapılsın, Milli Görüşle uzaktan yakından bir alakası olamayacağını'' bildirdi.

Erbakan yaptığı yazılı açıklamada, Milli Görüş camiasının ''yeniden büyük Türkiye'yi tesis etme'' görevini yerine getirmek için çalıştığını ancak bunu engellemek isteyen dış güçler bulunduğunu savundu. Bu kapsamda bu güçlerin, bir yandan Milli Görüş toplantılarına sızdıklarını, Milli Görüşle bağdaşmayacak olaylara sebebiyet verdiklerini ve bazı basın organları aracılığıyla da gerçek dışı haberler ve maksatlı yorumlar yaptıklarını ileri süren Erbakan, şunları kaydetti:

''Son zamanlarda basında sözü edilen bazı yakışıksız ve üzüntü verici olayların kimler tarafından tertip edilip, yapılırsa yapılsın, Milli Görüşle uzaktan yakından bir alakası olamaz. Hiç bir maksat ve sebeple, tasvibi mümkün olmayan olaylara meydan verilmemesi, toplantılara katılarak bu kabil dış etkenli, davamıza zarar veren olayların meydana gelmemesi için bütün camiamızı dikkatli olmaya ve bu konuda gereken hassasiyeti göstermeye davet ediyorum.

Milli Görüş, herkese sevgi, refah, insan hakları ve saadet demektir. Milli Görüş camiasının şiarı, iyi ahlak, terbiye, nezaket ve edep örneği olmaktır. Bizim metodumuz, inancımızın da emrettiği gibi şiddet değil, tebliğ, ikna,inandırma ve tatlı dille davet metodudur.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler