YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erandaç: Yaşanan olayların ardında ABD, Rusya ve İran destekli bir İsrail var
Bülent Erandaç, Türkiye'de yaşanan olayların ardında İsrail'in olduğunu belirterek, çeşitli dönemlerde İsrail'in PKK'yı çeşitli yerlerde kullandığı ve bunları yaparken arkasına ABD, Rusya ve İran'ın da desteğini aldığına değinen açıklamalarda bulundu
Erandaç: Yaşanan olayların ardında ABD, Rusya ve İran destekli bir İsrail var
11 Mayıs 2016 / 05:45 Güncelleme: 11 Mayıs 2016 / 06:39

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu 'Türkiye'nin Seçimi' programına konuk olan Diriliş Postası Ankara Temsilcisi Saim Tut ve Takvim Gazetesi Yazarı Bülent Erandaç son aylarda gerçekleşen patlamalar ve bunların arkasındaki tarihsel sürece dair değerlendirmelerde bulundular.

Gerçekleştirilen saldırıların 40 yıllık bir geçmişi var

Erandaç, günümüzde yaşanan saldırıların geçmişle bağlantısına, "Bugün ardı ardına yaşanan patlamaların arka sebeplerine bakacak olursak 40 yıllık bir terör geçmişine uzanıyor. PKK nereden çıktı diye soracak olursak, 1960'lardan sonra 27 Mayıs ihtilali İngilizler tarafından gerçekleştirilmiş, İngilizlerin organizasyonuyla yeni bir anayasa yapılmış, o organizasyondan sonra  sol görüşlü 60 gençliğinin oluşturduğu 1968 harekatı başlayınca Türkiye'ye kaydırmışlar ve onlarla paralel sol akımlar meydana gelmiştir.

Başlarda PKK diye bir örgüt yok. Türkiye'deki Devrimci Doğu Kültür Ocakları var. Bunların arkasında Rusya var. ABD kuşatma hareketi yapıyor. En önemli hedeflerinden birisi Türkiye. Neden? Türkiye'nin, Rusya'nın hedeflerinde bambaşka bir yeri var. Sadece Türkiye'de komünist bir rejim getirmek değil. Türkiye, sıcak denizlere inme politikasında set kuran ülke. Rusya bu politika üzerine hayatını koymuş. Türkiye üzerinde bunu başaramayınca Afganistan üzerinden denemiş. Son aldığı hâl Taliban'a, El Kaide'ye, DAEŞ'e kadar uzanan yepyeni organizasyonlar çıkarıldı.

Türkiye'ye karşı Rusya'nın başlattığı akınlar iki yönlü devam ediyor. İlki rejim getirme şeklinde, ikincisi de, Türkiye'de öyle bir sistem otursun ki, Türkiye ABD ile NATO ile yakın ilişki içinde olmamasını istiyor" sözleriyle vurgu yaptı.

Yaşanan olayların ardında ABD, Rusya ve İran destekli bir İsrail var

ABD, Rusya ve İran destekli bir İsrail'in bugün Türkiye'de yakın tarihte yaşadığımız birçok olayda parmağı olduğunu söyleyen Erandaç, "İşte Devrimci Doğu Kültür Ocakları'ndan bir PKK çıkarılıyor ve Öcalan çekiliyor. Sonra Öcalan'a bir anda Suriye Eski Cumhurbaşkanı Hafız Esad sahip çıkıyor. Çünkü o günlerde Türkiye çok önemli bir projeye, GAP projesine başlayacaktı. GAP projesi, Fırat - Dicle o kadar önemliydi ve Türkiye'nin bugünle, dünle ve gelecekte de, 2030'larda 2050'ler de su savaşları çıktığı zaman Fırat ve Dicle yine çok önemli olacak.

Derin Avrupa ve Amerika yer yer, Fırat ve Dicle uluslararası statüye alsak diye laflar ediyor. Bu konu Avrupa Konseyi'nde çok konuşuldu. Fırat ve Dicle'ye gözlerini dikmişler. Olaya çok dikkatli bakacak olursak, bu iki nehir İsrail'in projesine yardım edecek.

Bugün Ortadoğu'da ne oluyorsa İsrail için yapılıyor. ABD, İsrail kavga ediyor gibi gösteriliyor. Bu büyük bir yalan! ABD, Rusya, İran hep İsrail'in arkasında dikkatle duruyorlar. Neden? Türkiye'yle başını belaya sokmak için İsrail orada bir hançer gibi durmuş, önce Müslümanları parçalamış Türklere karşı kullanmış, bugünkü olaylarda da Suriye ve Esad'la çok yakın. Yine İsrail, İngiltere, Fransa, Almanya var. Bunların arkasındaki PKK değişik dönemlerde değişik biçimlerde ortaya çıkarılmış.

PKK'yı GAP'a karşı kullanmışlar, 12 Eylül'e getirirken olaylarda kullanmışlar, Kürt - Türk savaşı çıkarırken kullanmışlar. Bugün de 21. yy hareketine başlamış, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın koyduğu 2023-2053-2071 stratejisini durdurmak için PKK'yı kullanıyorlar" dedi.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

 // Şafak Battı
O yapmış, şu böyle yapmış, bunlarda diğer türlü yapmış! Hepsi istediğini yapıyor. Sadece eski Türk toplumu ve diğer "müslüman kardeşler" istediklerini yapamıyor nedense!!! Uykuya devam.... 200 sene uyumuşsun, bir 50 sene daha gayret rahatını bozma ve silinmenin eşiğine az kaldı. 80 senedir kapitalist, komünist, laik, dinci diye ninni söyleyenler, nifak tohumlarını o kadar güzel yerleştirdi ki milletin beynine. Amerikayı ve Rusyayı bizlere halâ düşman gibi göstermeye çalışıyorlar, va...
11 Mayıs 2016 18:02
ÇÖZÜM
 // CEM
Düşman her zaman vardır.Önemli olan bu düşmana nasıl mukavemet gösterip ona diz çöktürtmektir.Yani bu yıllardır yapılmadıysa baştaki iktidarların acızliği ve vatan sevgisiyle ilgili bir durun.Ya değilse Türkiyenin düşmanı bitmez....
11 Mayıs 2016 Çarşamba 16:28
esas arkalarında ...!!!
 // Muhafız
M-16'in Ortadoğu'yu şekillendirmek için seçtiği yer Kıbrıs'taki İngiliz üssüdür.M-16 Işid'i desteklerken Kanada istihbaratını ve israil istihbaratı Mossad'ı kullanır,ışid'e maddi desteği HSBC Bank ve Cordoba Vakfı üzerinden verir,ayrıca Türkiye'yi karıştırmak içinse Türkiye'deki sabetaistleri,Mason localarını ve Fetö terör örgütünü kullanır,bunları yaparken kendisini gizlemek için,Amerikan istihbarat teşkilatı CİA'yi ön plana çıkarır, İngilizlerin siyasetini ve İstihbarat teşkilâtı M-1...
11 Mayıs 2016 Çarşamba 15:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler