YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erandaç: Gün gelir hesap döner
Kılıçdaroğlu'nun kaset davasıyla ilgili ifadeye çağrılmasını ve Kılıçdaroğlu'nun göreve gelmesiyle ifadesinin alınmak istendiği tarihe de vurgu yaparak, " Keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Kılıçdaroğlu'nun ifadesini bütün kamuoyu bekliyor" dedi
Erandaç: Gün gelir hesap döner
11 Mayıs 2016 / 05:31 Güncelleme: 11 Mayıs 2016 / 05:41

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu 'Türkiye'nin Seçimi' programına konuk olan Diriliş Postası Ankara Temsilcisi Saim Tut ve Takvim Gazetesi Yazarı Bülent Erandaç kaset davasında Kılıçdaroğlu'nun ifade vermeyeceğini söylemesi ve ardından yaşananlara dair değerlendirmelerde bulundular.

Kılıçdaroğlu'nun ifadesinin alınmak istendiği manidar tarih: 10 Mayıs

Kılıçdaroğlu'nun ifade vermesinin kaset olayını aydınlatacağını söyleyen Erandaç, "Sayın Kılıçdaroğlu 10 Mayıs 2010'da göreve geldi. 10 Mayıs 2016'da savcı çağırıyor.  Ne kadar büyük bir tesadüf. 10 gün önce Deniz Baykal CNN'e çıkıp 'Sayın Kılıçdaroğlu'na kaset olaylarını sorun' demişti. O konuşma Kılıçdaroğlu'nun kaset olayını çok iyi bildiğini gösterir mahiyette. O günden beri bekliyoruz.

Sayın savcı çağırıyor, Kılıçdaroğlu gitmiyor. Zamanında Ekmeleddin İhsanoğlu'nu cumhurbaşkanı adayı olarak çıkardığı zaman kürsüye çıkmış 'Eğer bu ülkede yaşıyorsanız sorumluluklarınız var. Tıpış tıpış gideceksiniz demokrasi için oy vereceksiniz' demişti.

Biz de şimdi diyoruz ki kaset kirliliği demokrasimiz için kara bir sayfadır. Bu kirli sayfanın kalkması için tıpış tıpış gideceksiniz savcıya bilgi vereceksiniz bu olayın aydınlanmasını sağlayacaksınız. Savcı, Kılıçdaroğlu'nu yaptığı konuşma dolayısıyla çağırıyor zaten.

Eğer memleketinizi seviyorsanız, demokrasinin üstündeki bu kara lekeyi kaldırmak için gidip bilgi vereceksiniz. Kaldı ki Kılıçdaroğlu bu konuyla hiç ilgilenmemiş, konuşmamış gibi bir durumda da değil" dedi.

Kaset olayıyla ilgili çarpıcı iddialar var!

Erandaç kaset olayıyla ilgili çeşitli iddiaların bulunduğunu, "Bunun dışında başka iddialar var. Almanya'da bu kasetin yayınlanmadan önce var olduğu gizlice Ankara'ya gönderildiğini, hatta bir gazetemiz bu kasetin Hatay'daki bir banka şubesinin kasasında uzun zaman saklandığı yazıyor. Yarın bu, mahkemenin önüne geldiği zaman hepsini göreceğiz.

Kaset nasıl gelmiş, nasıl götürülmüş? Emniyet İstihbarat Daire Başkanı kitabında yazdı bunu.

Büyük hırsızlardan birisi polis, büyük maymuncuk hırsızını bünyesine alıp bu işte kullandığını yazdı.

Çilingir beni bir çok eve götürdüler diyor. Göster bu evleri diyince evlerden biri Baykal'ın evi çıkmış. Çilingir, 'Beni bu eve getirdiler, burayı açtım, girdim, dışarıda cihazlar vardı' demiş.

Çok güzel bir atasözü var. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Kılıçdaroğlu'nun ifade vermesini bütün bir kamuoyu bekliyor" sözleriyle açıkladı.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

bu soruların cevabını verecek olan kim???!!!
 // Muhafız
15 Nisan 2010 tarihinde Deniz Baykal'a suikast ihbarı yapılıyor,tam 21 gün sonra 6 Mayıs 2010 tarihinde savcılığa suç duyurusunda bulunuluyor,10 Mayıs 2010 tarihinde kaset komplosu çıkıyor.Soru-1)Neden suikast ihbarından tam 21 gün sonra savcılığa suç duyurusunda bulunuluyor?Soru-2) Neden savcılığa suç duyurusu yapıldıktan 4 gün sonra kaset komplosu olayı yaşanıyor?Soru-3) Neden kaset komplosundan sonra Deniz Baykal istifa ettikten Kılıçdaroğlu aday olmayacağım dediği halde aday oldu?cevabları...
11 Mayıs 2016 Çarşamba 15:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler