YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erandaç: Erdoğan'ı da Menderes gibi hedef alıyorlar!
Bülent Erandaç, Türkiye'de yakın süreçte gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimlerinin, terör eylemlerini yönlendiren ABD merkezli güçlerin, bu planlarını 100 yıl önceden tasarladığını ve uygulamaya çalıştıklarını ifade etti.
Erandaç: Erdoğan'ı da Menderes gibi hedef alıyorlar!
24 Ağustos 2016 / 02:21 Güncelleme: 24 Ağustos 2016 / 04:03

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın moderatörlüğünü yaptığı Takvim gazetesi yazarı Bülent Erandaç'ın daimi konuk olduğu 'Türkiye'nin Seçimi' programına konuk olan Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdinç Yazıcı ve Yenişafak Gazetesi Ankara Müdürü Hüseyin Likoğlu Türkiye'nin dış ülkelerin hedef noktasında olmasının sebeplerine dair değerlendirmelerde bulundu.

İşte Bülent Erandaç'ın konuşmasından önemli satırbaşları:

100 YIL ÖNCE 6 GİZLİ ANLAŞMA YAPILMIŞ!

ABD'nin 100 yıl önce, İngiltere ve Fransa'yla birlikte kendi düzenlerini oluşturmaya çalıştılar. 
1915'te adamlar 6 tane gizli anlaşma yapmışlar. Bir tanesi Skyces Pico, Ortadoğu'yu paramparça etmiş, Türkiye'ye Sevr'i koymuşlar. 2 tane harita var orada. Bir tanesi büyük Ermenistan diğeri büyük Kürdistan. Onu yapıyorlar şimdi 100 sene sonra. 

Dış mihraplar değişmemiş. 100 yıl devlet hayatında çok kısa. İnsan hayatında çok uzun bir süre sadece. 100 sene sonra aynı haritayı yapıyor. Onlar tabiki bölmeye çalışıcaklar ama biz böldürmeyeceğiz bu ülkeyi.

2012'YE KADAR MİLLİ KURUMLARIN BİRÇOĞU YERLİ VE MİLLİ DEĞİLDİ!

Ne yapmamız lazım? 2012 yılına kadar Türkiye'de MİT milli değildi. Milli Eğitim Bakanı da değildi. Milli Savunma , Milli Savunma değildi. 

Nereye elini koymuşlarsa milli değil. 

Yakın tarihe gelelim. 1915'i bir köşeye diğer köşeye 2015'i koyalım. Aynı şeyler hâlâ gerçekleştirilmeye çalışılıyor. 

ÜST AKLA KARŞI, MİLLİ BİR ÜST AKIL OLUŞTURMAMIZ LAZIM

Devlet aklını ortaya koymak lazım. Onların üst aklı varsa bizim de bir üst akıl ortaya koymamız lazım. 

CIA, MIX, Mossad ve Alman İstihbarat Örgütünde çok ilginç bir daire var. ABD'de 16 tane istihbarat örgütü var. Tepelerinde milli yazıyor ama altında 16 tane istihbarat örgütü var. 

Bu örgütlerin içlerinde birimler var. Köklü Çözümler ve Analizler Dairesi. Buradaki adamlar en iyi üniversitelerden geliyorlar. İstihbarat örgütü içinde çok başarılı olmuş adamları buraya çekiyorlar ve ömür boyu buradalar. İçerisinde 80-90 yaşlarında adamlar var. 

Bizim de böyle bir devlet kurmamız gerekiyor. Üst akıl ABD, İngiltere, New York, Londra, Berlin, Tel Aviv. Üst akıllar ve projeler belli. 100 yıl önce İngiltere - Fransa vardı. Bugün ABD, Rusya var. Çin de oradan girmiş devreye. Bugün en çok petrole ihtiyacı olan Çin. Gözleri Ortadoğu'da, Bakü'de.

Dünyaya 100 yıl yetecek gaz ve petrol bölgelerinde Türkiye görev yapıyor. Bunlar yetmiyormuş gibi Doğu Akdeniz gazı alındı. Böyle bir yerdeyiz biz. 

ERDOĞAN'I DA MENDERES GİBİ HEDEF ALMAYA ÇALIŞIYORLAR

Rahmetli Adnan Menderes 3 seçim kazandı. 1950, 1954, 1957. 4. seçim 1961'de olacak ama yaptırmadılar, darbe yaptılar. Durum ancak bu kadar benziyebilir, şu izdüşüme bakın. Aynı şeyi Tayyip Erdoğan için yapmaya çalışıyorlar. 

Erdoğan 3 seçim kazandı. 2002, 2007, 2011. Bu 3 seçimi kazanınca Tayyip Erdoğan'ı devirmek için bütün operasyonlar başlatıldı ABD tarafından. 2011'de başlamıştır her şey. 3. seçimi kazandıktan sonra. Neden? Çünkü 4. seçimde Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olacağını biliyorlar. AK Parti 3 seçimi aldı, 4. seçimi de alacağını biliyorlar. 

Bir taraftan muhalefeti dizayna başladılar. Diğer taraftan AK Parti'nin içini  karıştırmaya başladılar. 3. sü de MİT operasyonlarıyla başladılar. 

100 SENE ÖNCE ABDÜLHAMİT'E YAPTIKLARINI ERDOĞAN'A YAPIYORLAR

27 Mayıs'ta orduyla bir şey yapamayacaklarını anladı NATO. Ordu belirli bir duruma gelmiş çünkü. Ordunun içi karışık, düşündüğü biçimde değil. 

Kılcal damarlara yerleşmiş FETÖ'nün hakim, savcı gruplarını kullandılar bu sefer. 
Parçaları iyi oturtmak lazım. 3. seçim oldu ardından 17 Aralık. 4. seçime sokmak istemiyor.

Rahmetli Menderes'e yaptıklarını Erdoğan'a aynen yapmaya çalışıyorlar. Abdülhamit'e 100 sene önce yaptıklarını Erdoğan'a yapıyorlar. 

100 sene önce de aynı olay var, son 25 yılda da aynısını gerçekleştirmeye çalışıyorlar. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 

 // Ömer
misal tıpkı yeni akit ve doğan gurubu gibi liderliğe soyunan Cin-erler medyası; Y.A.Ş toplantısı Sivil ağırlı komutanlar MASANIN EN SONUNDA OTURARAK! başladı. Alın size 15 temmuz sonraki değişim!! sn.cumhurbaşkanı sakın bu dışarıdan besleme hainlere inanıp tarihi hataya düşmesin.yayınları daha kışkırtıcı, söylemleri daha ayrıştırıcı,28 şubat öncesindeki ahlaksızlıktan daha büyük bir ahlaksızlık ve ihanet peşindeler. Çünkü son nefeslerini vermekteler vatansever görünümlü yahudi uşağı değişler....
24 Ağustos 2016 08:08
 // Ömer
sn. Erandaç devlet imkan ve yetkilerine sahipken aman memuriyetımız koltuğumuz .... diye sus görmedim-duymadım-bilmiyorum a bir diğer şık olan (Türk halkına özgü) çooktaa ... di modundan fabrika ayarlarına dönmüş vaziyette tankların paletleri altında parçalanmayı gözealan yiğitlerden daha çok devletçi Feto mağduru yiğitler oluverdiniz.30 yıldır neredeydiniz? Tv lerde masallarınızı ezberledik be! Herkes FETO uzmanı oldu maşallah.derdiniz başka saymaz-metehana bakın.DERT BAŞKA millet yemiyor....
24 Ağustos 2016 07:52
 // Ayhan turan 1453 almanya
Allahu teâlâ büyüktür, bu ABD AB Ingiliz ve yandaşlarının en kısa zamanda inşallah belalarını verecektir. Bizi hic kimse yıkamaz, biz varız. Tüm dünya bunu gördü, biz bir milletiz tüm dünyadaki TÜRKLERİN bir olduğunu, be tank ne f16 lar ne savas helikopterler bizi durduramadilar. Allah korusun ama bi savaş çıkarsınlar bizlere karşı, Avrupa'da ve dünyada olan tüm türkler ve dostlarımızla beraber sehit olmaya gideriz....
24 Ağustos 2016 05:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler