YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
EPDK'da, Paralel Yapı soruşturması
EPDK'da Paralel Yapı soruşturmasında "Resmi evrakta sahtecilik, lisans iptalini engelleme" ile suçlanan bir yetkili, daire başkanlığından uzaklaştırıldı. Bir başka daire başkanı hakkında da soruşturma açıldı
EPDK'da, Paralel Yapı soruşturması
06 Eylül 2015 / 07:39 Güncelleme: 06 Eylül 2015 / 11:21

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nda (EPDK) görevli 2 daire başkanı hakkında soruşturma açıldı, bir daire başkanı da görevden uzaklaştırıldı. Devlet içinde oluşturulmaya çalışılan Paralel Yapı ile ilgili olarak EDPK bünyesinde de soruşturma açıldı. "Usulsüz işlem yaptıkları" iddiasıyla açılan soruşturma bünyesinde, bazı daire başkanlarının eksik bilgi ve belgelerle lisans verilmesi yoluyla haksız kazanç sağladığı iddiaları soruşturuluyor. Bu kapsamda bir daire başkanı görevden uzaklaştırıldı.

İKİNCİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Açığa alınan daire başkanının "Bazı firmaların gerekli nitelikleri taşımaması, gerekli belgeleri tamamlamamasına rağmen yanlış bilgilendirme yaparak haksız lisans alınmasına ve bu yolla da bazı firmaların teminatlarının irat kaydedilmesine engel olmak suretiyle haksız kazanca sebep olduğu" iddia edildi. "Resmi evrakta sahtecilik yaptığı, lisans iptalini engellediği" iddia edilen yetkili hakkında soruşturma sürerken, daire başkanlığı görevinden uzaklaştırıldı. EPDK'da görev yapan bir başka daire başkanı hakkındaysa, 2010-2014 arasında enerji piyasasında yapılan iş ve işlemler çerçevesinde soruşturma açıldı. Soruşturma sonucuna göre daire başkanının görevden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmayacağına karar verilecek. EPDK'da daha önce de kurum için görevlendirmeler yapılmış ancak mahkeme kararları ile iptal edilmişti.

 

SABAH

Etiketler: ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler