YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ensarioğlu: PKK'lılar şehit ettikleri polisimizi yaktı
AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, "Diyarbakır'da polisi roketatar ile öldürenler, kepçenin içerisinde benzin döküp yaktılar" dedi.
Ensarioğlu: PKK'lılar şehit ettikleri polisimizi yaktı
07 Ekim 2015 / 10:54 Güncelleme: 07 Ekim 2015 / 11:36

AK Parti MKYK üyesi ve Diyarbakır Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, Şırnak'ta çatışmada öldürülen PKK'lının cesedinin polis aracına bağlanarak sürüklenmesinin kabul edilebilir ve affedilebilir bir şey olmadığını söyledi.

Galip Ensarioğlu, Şırnak'taki görüntünün seçimlere 25 gün kala AK Parti'yi hedefe koyup bunun siyasetinin yapılmasını da asla kabul etmeyeceklerini kaydederek şöyle konuştu:

"ROKETLE ÖLDÜRDÜKLERİ POLİSİ BENZİN DÖKEREK YAKTILAR"

"Onu derseniz geçen hafta Silvan'da, Diyarbakır Çermikli polisi roketatar ile öldürenler, daha sonra kepçenin içerisinde benzin döküp defalarca yaktılar ve Çermikli hemşerimiz bir avuç küle dönüştü. Ölmüştü roketle ölmüştü, çekim yapılıyordu, bu çekimler elimizde bunu yayınlayamayız. Defalarca benzin görütülüp üzerine dökülüyor ve tekrar tekrar yakılıyor.

Yani kalkıp kim kime insanlık dersi verecek. Her türlüsünü reddediyor ve lanetliyoruz. Gerek Varto'da öldürülen PKK'lının çıplak bedeninin teşhir edilmesi, gerekse Şırnak'ta öldürülen şahsın iple çekilmesi kabul edilebilir değil, hepsi hakkında soruşturma başlatıldı, bunların takipçisiyiz. Hiçbir şekilde müsamaha edilemez. Çünkü, bundan en büyük zararı da bugün iktidarda olan parti AK Parti görecektir. Buna müsade etmeyiz."

 // Özlem M
Açıklama güzel ve oldukça insancıl bir hava sergilerken konu yine akp nin oylarına bağlandı......
07 Ekim 2015 14:53
dur bir dakika
 // Zülfikar
Yahya Bey, yanılıyorsunuz. İslam Hukukuna göre bir kere bu caiz değil, kimse devlet töreni olsun falan da demiyor. İslam Tarihindeki müşriklerle savaşta hangi sahabenin bir müşrike işkence yaptığını söyleyebiliriz. Hz.Ali nin düşmanını yere serdiği vakit; düşman Hz.Ali ye tükürdüğünde, Hz.Ali öldürmekten vazgeçiyor, çünkü seni İslam için öldürecektim; fakat nefsim kabardı, ve vaz geçiyor.Bu derece hassas olan İslamiyette, siz nasıl böyle düşünebilirsiniz. Ama öldürülmesi elbet ha ve yerindedir....
07 Ekim 2015 Çarşamba 13:47
...
 // Yahya RAMİ
Hükümetin, bu teröristin leşi konusunda yaptıkları açıklamaları bir türlü aklımız almıyor! Neden bu konuda gereksiz hassasiyet gösteriliyor! O kişi vatan haini bir terörist değil miydi? Cesedinin devlet töreni ile mi kaldırılması bekleniyordu yoksa? Herkes hak ettiği gibi muamele görmelidir! Gereksiz olduğunu düşündüğümüz bu hassasiyet bizleri üzüyor ve umutsuzluğa sevk ediyor!...
07 Ekim 2015 Çarşamba 13:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler