YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Enkaz 2 yıl sonra bulundu
Enkaz 2 yıl sonra bulundu
05 Nisan 2011 08:28
Fransız yetkililer, 228 yolcusuyla 2 yıl önce Atlas Okyanusu'na düşen Air France uçağının enkazını tespit etti.

Ceren Necipoğlu’nun da arasında bulunduğu 228 kişiyle Atlas Okyanusu’na düşen Air France’ın enkazı ve 177 cesedin yeri iki yıl sonra tespit edildi. 

Fransız yetkililer 228 kişiyle 2 yıl önce Atlas Okyanusu’na düşen Air France yolcu uçağının enkazının yerini tespit etti. Kazanın nedenlerini bulmak için yürütülen soruşturmada hem Airbus hem de Air France incelemeye alınırken iki şirket aleyhlerindeki suçlamaları açığa kavuşturmak için yürütülen arama çalışmalarının finansını sağlamayı kabul etmişti. Geçen ay başlatılan 4. arama operasyonunda sonuca ulaşıldı. Fransa Ulaştırma Bakanı Nataile Kosciusko-Morizet, insansız özel denizaltılarla donatılmış kurtarma gemisinin Haziran 2009’da Rio de Janeiro-Paris sefereni yaparken, düşen Airbus A330’a ait enkaza ait parçalar çıkardığını duyurdu.

Denizaltıların okyanusun 4 bin metre derinlikte bulduğu enkazın içinde aralarında Türk arp sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu’nun da bulunduğu kayıp 177 cesetten bazıları görüntülendi. Fransız yetkili, enkazın çıkarılması için ihale başlatıldığını açıklayarak, “Cesetler en geç bir ay içinde çıkarılacak” dedi. İlk bulgularına göre uçağın ‘karın üstü’ çarparak düştüğü  öğrenildi.

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler