YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engin Alan’ı ben aday yaptım
Ergenekon sanığı Yalçın Küçük, MHP Milletvekili Adayı Engin Alan’ı kendisinin aday yaptığını açıkladı.
Engin Alan’ı ben aday yaptım
21 Mayıs 2011 / 07:10 Güncelleme: 21 Mayıs 2011 / 07:56

Küçük, “Tutuklanmasaydım Hasan Atilla Uğur Albay ile Tuncay Özkan’ı da çok sağlam yerlerden milletvekili adayı çıkaracaktım” dedi. İstanbul 13. Ağır CezaMahkemesi’nde görülen ikinci Ergenekon davasının 122’nci duruşmasına Küçük’ün sözleri damgasını vurdu. Küçük, talebi sırasında kullanmak üzere sanık kürsüsünün üzerine birçok kitap, klasör ve belge koydu. Daha sonra da ancak bu kadar kitap getirebildiğini, daha fazlasını taşımasının kolay olmadığını söyledi.

TUTUKLANMASAYDIM...

Küçük, kitapların kendisine ulaştırılmasıyla ilgili “Bana bu kitapları ulaştıranMustafa Yoldaş ile Deniz’e sonsuz teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı. Sanıkların eylemlerine bakılmadığını belirten Küçük, “O kadar memnunum ki, bana ne yapabilirsiniz ki?” diye sordu.

Ardından soruşturma savcısı Zekeriya Öz’ün, “Sonunda bunu da başardın. Ergenekon’dan milletvekili çıkardın” dediğini hatırlatarak şöyle devam etti: “Beni geç tutukladıklarını söylediğimde ‘Yok, tam zamanında’ dedi. Evet Engin Alan Paşa’yı ben milletvekili adayı çıkardım. Eğer tutuklanmasam Hasan Atilla Uğur Albay ile Tuncay Özkan’ı da çok sağlam yerlerden milletvekili adayı çıkaracaktım.”

Alan Balyoz tutuklusu

Emekli Korgeneral Engin Alan Balyoz Planı davasının tutuklu sanıkları arasında. İrtica fişlemelerinde de adı geçti.MHP, İstanbul 1. Bölge’den milletvekili adayı gösterdi. Geçtiğimiz günlerde 5 İstanbul milletvekili adayı Alan’ı Silivri’de ziyaret etmişti. Alan, cezaevinden ‘bozkurt selamıyla’ çıkacağını söylemişti. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler