YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engin Alan tahliye edildi
MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, Anayasa Mahkemesinin Balyoz Davası'na ilişkin ihlal kararı kapsamında Sincan Cezaevinden tahliye edildi.
Engin Alan  tahliye edildi
19 Haziran 2014 / 19:04 Güncelleme: 19 Haziran 2014 / 20:08

Balyoz Davası sanıklarından MHP Milletvekili Engin Alan, Sincan Cezaevi'nden çıktı.

Cezaevi çıkışı arabasından inerek bir açıklama yapan Alan, açıklaması öncesi tahliyeleri kutlamak için gelen kalabalığa el salladı. Alan, bası mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Birinci söyleyeceğim şu; Anayasa Mahkememiz verdiği bu kararla 2 şey yaptı. Birincisi bize özgürlüğümüzü iade etti.

Ama bana göre daha önemli bir şey yaptı. Bu mahkemeden başka her şeye benzeyen özel yetkili mahkemelerin, yaptıkları hukuksuzluklar sonunda yerlerde sürünen Türk yargısının itibarını, adına yargı erkini kullandığı Türk milletine iade etti. İkinci söyleyeceğim şu; Belki ben diğerlerinden başka bir şey söyleyeceğim. Bugüne kadar olan hiçbir şey, yok sayılamaz. Eğer yok sayar isek, hayatlarını, sağlıklarını kaybeden arkadaşlarımıza ihanet olur. Bu alçaklığı yapan, planlayan, destekleyen ne kadar namussuz varsa, bunlar bu ülkenin vicdanlı, onurlu, adil yargıçlarının önüne oturup hak ettikleri cezayı alana kadar bu mücadele sürecek.

Hiç kimse, bugüne kadar olanların yanına kar kalacağını düşünmesin. Üçüncü söyleyeceğim şu; biz içerideyken, hiçbir şekilde cevap verme imkanımız yokken, başta televizyon ekranlarında, gazete sayfalarında bir anamıza küfür etmeyen utanmazlar dahil, herkese sıfatı, mevkii, makamı ne olursa olsun, söyleyecek sözümüz vardır. Vakti zamanı gelince bu sözün ne olacağını sizde göreceksiniz.

Allah ölmüş arkadaşlarımıza rahmet, hastalarımıza şifa versin. Bu zor ve çileli süreçte çok acı çeken ailelerimiz, fedakar avukatlarımız, Türk milletinin bize inanan bütün fertlerine ve partimin genel başkanına, millletvekillerine teşekkürlerimi sunuyorum."

Bu arada, Halil İbrahim Fırtına'nın da Sincan Cezaevi'nden çıktığı öğrenildi.

20:55
 // KOĞUŞ AĞASI
Ne yapacaksın? Gidip IŞİD le mi savaşacaksın; yoksa kendi kurduğunuz paralel yapının reisi Fethullah'ın gırtlağına mı yapacaksın? Cürmünüz kadar yer yakarsınız. Mahkemeler aklasa bile, bizim gözümüzde mahkumsunuz....
19 Haziran 2014 20:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler