YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engin Alan hakkında şok iddia
MHP milletvekili adayı ve Balyoz sanığı emekli Korgeneral Engin Alan’la ilgili İstanbul Emniyeti’ne ihbar mektubu gönderildiği anlaşıldı...
Engin Alan hakkında şok iddia
18 Nisan 2011 / 07:54 Güncelleme: 18 Nisan 2011 / 07:57

İstanbul Emniyet'ine MHP İstanbul Milletvekili adayı emekli Korgeneral Engin Alan ile ilgili gelen ihbar mektubunda "Doğu Perinçek, emekli Korgeneral Alan sayesinde ekipten bilgiler almaktadır" ifadesi yer aldı. 2009 yılında elektronik postayla gönderilen mektup Ergenekon dava dosyasına da girdi.

DHKP-C İLE İRTİBATLI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Muharebe Elektronik Şube Müdürlüğü'ne ulaşan bir e-postada, Balyoz Darbe Planı davasının tutuklu sanığı Engin Alan'ın Ergenekon tutuklusu Doğu Perinçek ile ilişkili olduğu ve Perinçek'e bazı bilgiler verdiği iddia edildi. Mektupta, "Doğu Perinçek, emekli Korgeneral Engin Alan sayesinde bu ekipten bilgiler almaktadır" ifadesi kullanıldı. Ekibin, DHKP-C ve Türksolu ile irtibatlı çalıştığı iddia edildi. İhbar mailinde geçen konuların İrtica ile Mücadele Eylem Planı'ndan tutuklu bulunan Albay Dursun Çiçek'e de sorulduğu belirtildi. Çiçek'ten, Dora Sunguray, Nihat Özdemir, Engin Alan, Erol Ersan, Tamer Zorlubaş, Nihat Altınbulak, Onur Uluocak, Aydın Şıhmantepe ve Özcan Kıraytun isimli şahıslarla olan bağlantıları hakkında detaylı bilgi vermesi de istendi.

PARTİDEN TEPKİ

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Alan'ın, MHP'den aday adaylığını açıklamasına parti içinden tepkiler gelmişti. MHP'ye milletvekilliği aday adaylığı için müracaatta bulunmayan MYK üyesi Mansur Yavaş, Alan'ın adaylığı konusunda Devlet Bahçeli'ye yazdığı mektupta, "Partide ikinci bir Nusret Demiral vakası yaşanmasın" uyarısında bulunmuştu.

20 YIL HAPİS İSTENİYOR

Balyoz davası sanığı Engin Alan, Balyoz darbe planını uygulamaya koymakla, Türkiye Cumhuriyeti icra vekilleri heyetini, cebren ıskat veya vazife görmekten cebren men etmeye teşebbüs suçundan tutuklu yargılanıyor. Alan'ın 10 ile 20 yıl arasında hapsi isteniyor

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler