YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engelliler yeni işlerine Mart'ta kavuşacak
Engelliler yeni işlerine Mart'ta kavuşacak
14 Şubat 2013 12:23
ÖMSS'de yeterli puan alanlar ve kura başvurusunda bulunanlar yeni atamalar için tercih yapabilecek. Tercih kılavuzları bu ay yayımlanacak, yerleştirmeler gelecek ay içinde tamamlanacak.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin Çiftçi  yaptığı açıklamada, Özürlü Memur Seçme Sınavı'nın (ÖMSS) ilk yerleştirmelerinin geçen yıl yapıldığını, bir yılda iki yerleştirme yapılamadığı için ikinci yerleştirmelere yönelik 2013'ün beklendiğini ifade etti.
 
Çiftçi, ''Yine burada da sınavın sonuçlarıyla alınan puanlarla tercih yapma, daha önceki kuraya başvuruda bulunmuş kişilere de kurayla yerleştirme hakkı doğacak. Dolayısıyla yeni bir başvuru şu anda söz konusu değil, sadece tercih kılavuzları doldurulacak'' diye konuştu.
 
Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM ile üçlü bir çalışma yürüttüklerini anlatan Çiftçi, Şubat ayı içinde tercih kılavuzlarının yayımlanmasının, Mart ayında da yerleştirmelerin tamamlanmasının hedeflendiğini bildirdi.
 
Çiftçi, engelli öğretmen atamalarına ilişkin de bu atamalarda puan, engellilik durumu ve branşın dikkate alınacağını bildirdi.
 
 
AA
Etiketler:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler