YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
En yakın rakibine fark attı
Başbakan Erdoğan, TIME dergisinin Yılın Adamı oylamasındaki liderliği açık farkla sürdürüyor...
En yakın rakibine fark attı
15 Kasım 2010 / 13:31 Güncelleme: 15 Kasım 2010 / 13:32

Türkiye’nin izlediği aktif dış politika dünyanın önde gelen basın organlarına da konu oluyor.  TIME dergisi, dünyanın en etkili insanını seçtiği "Yılın Adamı" oylamasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı da dahil etti.

Adaylar yarışma için hazırlanan özel internet sayfasında tek tek tanıtılıyor. Başbakan Erdoğan’a ilişkin sayfada, Mavi Marmara krizinin ardından İsrail’e karşı yürütülen diplomatik savaşın dikkat çekici olduğu vurgulanıyor.

Yazıda Türkiye’nin jeopolitik önemini daha iyi kullanarak, siyaci gücünü yükselttiği de vurgulanıyor.  TIME dergisine göre Başbakan Erdoğan’ı "yılın adamı" listesine sokan diğer bir etken de İran’ın nükleer programı konusunda izlenen aktif dış politika...

Oylama devam ettiği için sıralama sürekli değişiyor. Ancak Başbakan Erdoğan, önceki gün ele geçirdiği birinciliği farkı açarak sürdürüyor.  105 binden fazla oy alıp 91 puan toplayan Erdoğan’ı 75 bin oy alıp 79 puan toplayan şarkıcı Lady Gaga izliyor.

Amerikan ordusuna ait gizli dökümanları yayınlaması ile gündeme gelen Wikileaks adlı sitenin sahibi Julian Assange üçüncü sırada...

Aynı listede ABD Başkanı Barack Obama altıncı, yerin altında aylarca kaldıktan sonra tarihi bir operasyonla kurtarılan Şilili madenciler ise sekizinci sırada yer alıyor.  Time dergisinin web sitesinden herkes oylamaya katılabiliyor. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler