YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
En kapsamlı Başkanlık anketi açıklandı: En büyük destek o ilden!
ORC Araştırma şirketi Mart ayı seçmen tercihleri araştırmasında vatandaşlara Başkanlık sistemini sordu. Buna göre başkanlık sistemine en büyük destek yüzde 81 ile Konya'dan geldi.
En kapsamlı Başkanlık anketi açıklandı: En büyük destek o ilden!
27 Mart 2015 / 08:00 Güncelleme: 27 Mart 2015 / 09:19

Başkanlık sistemi için gerçekletirilen kamuoyu araştırmasında, Konya'yı Erzurum ve Şanlıurfa gibi iller izledi. Başkanlık sistemine soğuk bakan iller sıralamasında ise Ege bölgesi illeri öne çıktı.

Başkanlık sistemine en az destek yüzde 32 ile Muğla'dan çıkarken, Diyarbakır'ın yüzde 39 destekle en az destek veren şehirler arasında yer alması dikkatleri çekti. ORC araştırma şirketi, Mart ayı seçmen tercihleri araştırmasını 18-24 Mart tarihleri arasında 36 ilde 3178 kişi ile yüz yüze görüşerek gerçekleştirdi. Sonuçlara göre başkanlık sisteminin toplumda bilinirlik oranı yüzde 62,5'ten yüzde 65'e çıktı. ORC'nin mart ayı başında yaptığı bir önceki araştırmada Başkanlık sisteminin bilinirlik oranı yüzde 62.5'ti. Yaşanan son tartışmalar sonucu başkanlık sistemiyle ilgili bilinirlik oranının arttığı ve yüzde 65 olarak gerçekleştiği belirtildi.

1-785.jpg

 

SABAH

izmire değil ,AKP ninemeğine acırım.
 // hursit dilaver
AKP de izmire 3.5 saatlik yol yapıyorum diye didinip dursun. yaranamazsınız. o izmir buna layık değil. bunu binali beyin 1200 projesine ilgi duymayıp bize CHP ve ataturk yeter diyen izmirli duşunsun. siz anadoluya bakın. orayı mamur edin.anadolunun muslim turklerini kollayın.izmir kendini CHPye teslim etmiş.o yapılan yola da yazık. o ölen japon kadar değerleri yok benim için. işte bu kadar.hata yapma AKP..bizai de ke4ndini de uzme.....
27 Mart 2015 Cuma 20:13
12:16
 // bulut
Kardeşlerim;yaşadığımız bu günlerin kıymetini bilelim.eski Türkiye geride kaldı artık çok şükür(28şubatçı zihniyetleri taşıyanlar günümüzde yaşasalarda!)bu ülkede milletimiz çok acılar çekti(28 şubat,terör,çatışma,başörtüsüyle savaşanlar,paralel,devalüasyonlar,algı yönetimleri,üst akılların müdahaleleri,çeşitli medya organları,lobiler,baronlar,faiz politikaları,devleti içten kemiren oluşumlar,sokak olayları vb.değerli kardeşlerim,lütfen uyanın,kanal a,ülke TV,a haber,tgrt,kanal 7,atv,beyaz tv,TRT,360 tv, kanal 24, bu ve benzeri kanalları izleyin,değerli kardeşlerim,onyıllardır bizi tüketen IMF yi borcu kapatıp kapı dışarı eden,dünya beşten büyüktür diyen,havaalanları,hızlı trenler,büyük yatırımlar yapan,baronlara lobilere karşı çıkıp kafa tutan,mazlum Filistine kucak açan,baskılara,algılara,medya patronlarına,zulme boyun eğmeyen,anlata anlata bitiremeyeceğim kadar,benim için çok değerli olan,değerli büyüğüm sayın RECEP TAYYİP ERDOĞANIN kıymetini bilelim kardeşlerim.haziran ayında seçimlerde sandığa giderken bu yazım gelsin aklınıza,elinizi vicdanınıza koyup sorun kendinize şu soruyu;yeni türkiyemi,eski türkiyemi,IMF ye borçlu günlermi,bu günümüzmü,başörtüsü zulümlerimi,bu günümüzmü.son sözüm şu kardeşlerim,günümüzün en etkili silahı olan " algı yönetimlerine" sakın kanmayın.vicdanınızın sesi sizi doğru yola götürecektir...
27 Mart 2015 12:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler