YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'En güçlü aday Erdoğan'dır'
'En güçlü aday Erdoğan'dır'
16 Eylül 2010 17:22
'Erdoğan, en güçlü Cumhurbaşkanı adayıdır' diyen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Erdoğan'ın aday olursa ilk turda yüzde 50'den fazla oy alacağını iddia etti.

Gazeteci Ömer Şahin’in KanalA’daki “Görüş Farkı” programına katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığını ilk telaffuz eden isim oldu. Başbakan Erdoğan’ın en güçlü Cumhurbaşkanı adayı ve rakipsiz olduğunu söyleyen Ergün, “Aday olursa ilk turda yüzde 50’den fazla oy alarak seçilir” dedi.

Başbakan Erdoğan’ı en güçlü Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan eden Bakan Ergün, gerekçelerini " Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir doğal lider olarak ve toplumun derinliklerine nüfuz etme kabiliyeti olan ve toplumun derinliklerinde de bu hissiyata karşılık bulan bir lider olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en şanslı aday Recep Tayyip Erdoğan olur, aday olursa eğer. Birinci turda da %50'den fazla oy alarak seçilir, halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı olarak. Yoksa ikinci turda zaten seçilir"sözleriyle açıkladı.

Başbakan Erdoğan’dan bugün itibariyle daha iyi bir aday olmadığının da altını çizen Nihat Ergün, sözlerine şöyle devam etti:”"Bugün itibarıyla daha halka benzeyen, halka yakın, onun derinliklerine nüfuz eden, oradan çok ciddi geri dönüşümler alan, halkın (hah, bu bize benziyor, bizden birisi)dediği bu kadar yakın bir lider profili yok. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olduğunda en şanslı aday o olur"

Sanayi Bakanı Ergün, Referandumda oy kullanamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için de "karizmayı çizdirdi" yorumunu yaptı.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler