YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emrullah İşler'den Kılıç'a sert tepki
Anayasa Mahkemesi'nin 52. kuruluş yıldönümü resepsiyonunda konuşan Haşim Kılıç'a Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'den sert tepki geldi.
Emrullah İşler'den Kılıç'a sert tepki
26 Nisan 2014 / 10:29 Güncelleme: 26 Nisan 2014 / 10:35

İşler, "Millet iradesini hiçe sayan 27 Nisan'ın apoletli bildirisine karşı durduğumuz gibi 25 Nisan'ın cübbeli bildirisine de karşı çıktık" dedi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın konuşmasını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın suçlayıcı üslup ve siyasi polemiklerle dolu konuşması yüksek yargı mensubuna yakışmamış ve şık olmamıştır" dedi.

"AYM Başkanı'nın Türk misafirperverliğine ve nezaket kurallarına aykırı konuşmasını yüce milletimizin takdirlerine bırakıyorum" diyen İşler, "Bazı makamlarda oturanlar siyaset yapamaz,hakimler kararlarıyla konuşur,siyaset yapmak isteyenlerin önce cübbelerini çıkarmaları gerekir" dedi.

İşler'in açıklamalarından satır başları:

Millet iradesinin ve TBMM'nin üzerinde hiçbir güç olamaz,başka vesayetlere izin vermediğimiz gibi,jüristokrasiye de izin vermeyiz. Millet iradesini hiçe sayan 27 Nisan'ın apoletli bildirisine karşı durduğumuz gibi 25 Nisan'ın cübbeli bildirisine de karşı çıktık.

Gömlek değiştirmek metaforu değişimi ve gelişimi ifade eden olumlu bir benzetmedir. Ne varki milletten değil giydiği cübbeden aldığı güçle ahkam kesenlerden böyle bir değişim ve gelişim beklenemez.

30 Mart seçim sonuçlarını okuyamayan konuşma AYM Başkanının eski Türkiye'nin labirentlerinde hapsolduğunun göstergesidir. AYM Başkanlarının parti liderlerinin kararı ile cumhurbaşkanı oldukları dönemlerin geçmişte kaldığının bilinmesi gerekmektedir.

KİMSE KENDİNİ MİLLETTEN ÜSTÜN GÖRMESİN
 // MUHAFIZ
AYM nin başkanı kendisini YASAMANIN ve YÜRÜTMENİN üzerinde görme huyundan vazgeçemedi herhalde eski başkanlarının huy edinme hastalığını birtürlü üzerinden atamadı,bu hastalık bulaşıcı galiba.Kendileri 1980 darbesinden sonra gidip darbecileri kutlamadılarmı?Twitercılar 400milyon DOLAR bu ülkede para kazanıpta BEŞKURUŞ vergi vermediklerini bilmiyorlarmı bu AYM başkan ve üyeleri.kendi ülkelerinin vatandaşlarının haklarını neden korumuyorlarda gidip amerikan şirketinin haklarını korumaya çalışıyor?...
26 Nisan 2014 Cumartesi 23:19
10:38
 // Maliki
Yarin bu adam cumhurbaşkanlığı na aday olursa bu konuşma yı nereye yada neresine koyacak...
26 Nisan 2014 10:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler