YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emre Uslu hakkında bomba karar
Emre Uslu hakkında bomba karar
13 Kasım 2014 19:00
Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Müsteşarı Fidan'a "hakaret ve iftara ettiği" gerekçesiyle yargılandığı davada, bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verildi.

Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a "basın yoluyla hakaret ve iftara ettiği" gerekçesiyle yargılandığı davada, bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verildi.

Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına, sanık Uslu gelmezken, Erdoğan'ın avukatı Ferah Yıldız katıldı.

Avukat Yıldız, sanık Emre Uslu'nun yurt dışında bulunduğunu ifade ederek, "Hakkında açılan bir çok davada yakalama kararı çıkarılmıştır. Biz de yakalama kararı çıkarılmasını istiyoruz" dedi.

Mahkeme, davetiyeye rağmen gelmeyen Uslu'nun, bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanık Emre Uslu'nun Taraf gazetesinin 30 Ocak tarihli nüshasında yer alan "Çakma Suikast Hazırlığı" başlıklı yazısıyla Erdoğan ve Fidan'a karşı "basın ve yayın yoluyla hakaret" ile "iftira" suçunu işlediği gerekçesiyle 3 yıl 4 aydan 10 yıl 8 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler