YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet'ten Figen Yüksekdağ açıklaması
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, dün yapılan terör operasyonunda HDP'li Figen Yüksekdağ'ın evine baskın iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.
Emniyet'ten Figen Yüksekdağ açıklaması
16 Haziran 2016 / 10:26 Güncelleme: 16 Haziran 2016 / 10:40

HDP, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin dün yaptığı terör örgütü MLKP'ye yönelik operasyonda Figen Yüksekdağ'ın da evinin basıldığını duyurmuştu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, baskın iddialarıyla ilgili yazılı açıklamasında operasyonun HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ'a yönelik değil "sol bir terör örgütünün faaliyetleri içerisinde yer aldığı değerlendirilen şüphelilerden Fadime Ç.'nin bulunabileceği adrese" olduğunu duyurdu.

ARANAN KADIN MİLİTAN FİGEN YÜKSEKDAĞ'IN EŞİYLE AYNI EVDE KALIYOR

Açıklamaya göre, HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun eşi S.Ş ve beraberindeki E.O'nun da bulunduğu bahse konu adreste Fadime Ç. isimli örgüt militanı da kalıyordu.

FADİME Ç. EVDE DEĞİLDİ AMA ORADA KALDIĞI TEYİD EDİLDİ

Fakat operasyon sırasında söz konusu isim bu evde bulunamadı. Evde kalanlardan alınan bilgi üzerine yapılan kontrolde Fadime Ç.'nin kullandığı belirtilen odada bahse konu kişinin pasaport ve özel eşyalarının bulunduğu görüldü, hedef olarak aranan kişinin belirlenen adresinin doğruluğu da teyid edildi. Bu sırada Figen Yüksekdağ ve eşiyle ilgili herhangi bir adli ve idari uygulama yapılmadı.

Figen
 // Adıyaman'lı Akın
Yüksekdağ sırtını YPG'ye dayamış Adam neyapsın ;)...
16 Haziran 2016 21:27
....
 // Adıyaman'lı Akın
Eeee, nörüyorlar acaba bunlar....
16 Haziran 2016 21:25
 // Ömer
magazineleştirip mikropları meşhur etmekte mahir bir millet ve güzide " Türk ” medyası......
16 Haziran 2016 18:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler