YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet'ten Cem müjdesi!
Cem Garipoğlu'nun İstanbul'un uzak ilçelerinden birinde saklandığı iddiası ortaya atıldı. İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın, "Çemberin son halkasına geldik" dedi.
Emniyet'ten Cem müjdesi!
10 Eylül 2009 / 11:43 Güncelleme: 10 Eylül 2009 / 11:46
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun en geç bir hafta içinde yakalanacağı ya da teslim olacağını söyledi. SABAH'a konuşan Çapkın, kurduğu özel ekiplerin yoğun çalışmaları sonucu Garipoğlu etrafındaki çemberin iyice daraldığını bildirdi.

Zanlının yakalanmasının an meselesi olduğunu kaydeden Çapkın, Garipoğlu'nun maddi kaynaklarıyla bağlantısını kestiklerini, parasının tükendiğini ve çıkmaza girdiğini belirtti. Çapkın, şöyle dedi: "Çemberin son halkasına geldik sayılır. Tüm bağlantılarını, operasyonlarla deşifre ettik. Teslim olması ya da yakalanması an meselesi. En geç bir hafta içinde mutlu sona ulaşacağız, Garipoğlu'nu adalete teslim edeceğiz." İstanbul'da göreve gelirken 'Cem Garipoğlu yakalanacak' sözü verdiklerini, bunu tutacaklarını vurgulayan Çapkın, şöyle devam etti: "En geç bir hafta içinde Karabulut ailesinin acılarını bir nebze olsun dinmesi için zanlıyı adalete teslim edeceğiz. Bu tamamen Türk polisinin, İstanbul polisinin başarısı olacak.

Ancak Cem Garipoğlu cinayeti kadar bizi daha birçok seri ve süreçli çalışmalar ve operasyonlar bekliyor. Hepsine de aynı hızla bakacağız." Bu arada bir emniyet yetkilisi, Garipoğlu'nun, yurt dışında olmadığını, İstanbul'a uzak mesafedeki ilçelerden birinde kalabalık bir sitede saklandığını öne sürdü. Zanlının Münevver'e her ay bin 200 euro para verdiği iddiası da ortaya atıldı, bunun araştırıldığı öğrenildi.

Öte yandan, Azeri Apa ajansının haberine göre, Ermenistan İçişleri Bakanlığı ve istihbarat kurumu Ulusal Güvenlik Servisi, Garipoğlu'nun Ermenistan'da bulunmadığını açıkladı. Ermenistan'da olsa dahi Türkiye'ye iade demeyeceklerini bildiren yetkililer, "Çünkü; Türkiye ile bizim aramızda hiçbir resmi ilişki bulunmuyor" dedi.

'Hepsi yalandı, pişmanım' dedi, serbest bırakıldı
Etiler'deki çöp konteynırında cesedi bulunan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ile katil zanlısının amcası Hayyam Garipoğlu arasında arabuluculuk yaptığı iddia edilen Cemil Baran, dün çıkarıldığı adliyede serbest bırakıldı. Baran polise verdiği ifadede, anlattıklarının yalan olduğunu ve pişman olduğunu söyledi. Baran gazetecilere de "Elimdeki belge ve CD'leri Türk Adaleti ve Türk Polisi'ne verdim. Hepinize teşekkür ederim. Haber yaptık, tuttu, ben bile haber oldum" dedi. Baran ve arkadaşı Hüseyin Ecevit Boz, savcılıkta delil yetersizliğinden salıverildi. Karabulut da adliyeye gelerek Baran'dan şikayetçi oldu. Avukatı Rezan Epözdemir, "Müvekkilimin söylemlerini kaydettiği ve kamuoyuna ifşa ettiği için özel hayatın gizliliğini ihlal etti. Ancak umutluyuz. Şüphelinin yakalanmasını bekliyoruz" dedi.

Basınla bağlantısı bulunamadı
Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı Halil Zor, dün Cemil Baran için açıklama yaptı: "Kendisini yerel gazeteci olarak tanımlayan Cemil Baran'ın Gaziantep'te hiçbir gazete, televizyon ve radyo ile bağlantısı olmadığı tespit edilmiştir. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada işçi olarak çalıştığı ve daha sonra da ayakkabı boyacılığı yaptığı öğrenilmiştir."
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler