YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyetten 'bere' açıklaması
Emniyetten 'bere' açıklaması
20 Ocak 2014 23:15
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Hrant Dink’in ölümünün 7. yılında düzenlenen yürüyüşte güvenlik önlemi alan bazı polislerin beyaz bereli olmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Hrant Dink’in ölümünün 7. yılında düzenlenen yürüyüşte güvenlik önlemi alan bazı polislerin beyaz bereli olmasına ilişkin sosyal medyada yer alan “Mesaj mı” tartışmalarına karşın yazılı acıklama yaptı.

Emniyet, Hrant Dink’in katili Ogün Samast da cinayet günü beyaz bere taktığı için, polislerin beyaz bereli olması sosyal medyada, "Mesaj mı" tartışması başlatmıştı. Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü söz konusu haberler ve yorumlara karşın bugün yazılı bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklama şöyle: “19 Ocak 2014 Pazar günü Şişli ilçemizde gazeteci Hrant DİNK’i anmak üzere düzenlenen gösteriler sırasında görevli trafik polislerinin beyaz bere takmasının yazılı ve görsel basında gündeme gelmesi nedeniyle, aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

2007 tarihli “Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği”nin 5 inci maddesinde “Resmi görevlilerin, bina dışında görevin özelliğine göre şapka, kep, bere veya örgü başlık giymesi zorunludur.” hükmü mevcut olup; trafik personelinin kışlık kıyafetinin bir parçası olan ve takılması zorunlu olan berelerin rengi beyazdır. Bu itibarla, görev gereği takılmak zorunda olan resmi berelerin giyilmesi yönetmelik hükmü gereğidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler