YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet’te yeni bir kayıp cihaz vakası
Hükümete yönelik 17 ve 25 Aralık operasyonları sonrasında İstanbul Emniyeti’ndeki kayıp cihazlara yönelik soruşturmalara bir yenisi daha eklendi.
Emniyet’te yeni bir kayıp cihaz vakası
11 Nisan 2014 / 00:02 Güncelleme: 11 Nisan 2014 / 00:03

Stargazete'de'da yer alan habere göre17 Aralık Operasyonu sonrası Emniyet’ten kaybolan, “Böcek” olarak bilinen dinleme cihazlarının ve bazı teknik ekipmanların peşine düşen polis başmüfettişleri, Genel Bilgi Tarama (GBT) işleminde kullanılan ve bir kişinin yurt dışına giriş çıkış, mali bilgileri gibi kapsamlı bilgilerine erişilebildiği PDA adı verilen cihazların da kayıp olduğunu belirledi.

Envanterden tespit edildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün envanter kayıtlarının incelenmesiyle ortaya çıkan kayıp cihazlardan birisinin seri numarasından cihazın, dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü N.A.’nın makam aracında kullanılan cihaz olduğu belirlendi. Cihazın, Şube Müdürü N.A.’nın makam şoförü Emre K.’ya zimmetli olduğu ve Emre K.’nın 17 Aralık sonrası görev yerinin değiştirildiğini tespit etti.

Müdür’e işlem yapılmadı

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatan müfettişlerin, kayıp cihazla ilgili olarak ifadesine başvurduğu polis memurunun “Cihaz nerede?” sorusuna, “Cihaz araçtaydı. 17 Aralık sonrası tayinim çıktı. Ben de araçla birlikte teslim ettim. Nerede olduğunu bilmiyorum” yanıtını verdiği öğrenildi. Emre K., hakkındaki soruşturma devam ederken, cihazın eski şube müdürü N.A.’nın kontrolünde kullanıldığı ancak şoför Emre K. üzerine zimmetli olduğu öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler