YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyette terfi heyecanı başladı
Emniyette terfi heyecanı başladı
22 Haziran 2015 12:32
Emniyet Genel Müdürlüğü'nde terfiye hak kazanan 7 bin 918 emniyet mensubu yazılı sınava girmeye başladı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğünde sınav dönemi başladı. Komiser yardımcısından 3. sınıf emniyet müdürüne kadar 7 bin 918 emniyet mensubu, bir üst rütbeye terfi edebilmek için sınava girecek.

Bugünden itibaren başlayan sınav sürecinin ilk aşaması olan yazılı sınav 81 ilde başladı. Ankara'da Gölbaşı Polis Akademisi Yerleşkesinde, diğer illerde ise il merkezlerinde sabah saatlerinde başlayan sınavda emniyet mensuplarına 40 soru yöneltildi.

Sınava giren polislere Polis Meslek Mevzuatı, Ceza Muhakemesi ve Ceza Hukuku, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku ve İdari Yargı, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İnsan Hakları ile Genel Kültür branşlarında sorular soruldu.

Sınavın ilk gününde 3. sınıf emniyet müdürleri, emniyet amirleri, A ve B grubu komiserler sınava girerken, yarın yapılacak yazılı sınavın ikinci grubunda ise 4. sınıf emniyet müdürleri ile A ve B grubu başkomiserler ile A ve B grubu komiser yardımcıları sınava katılacak.

Emniyet mensupları yazılı sınavların ardından 25-29 Haziran tarihleri arasındaki sözlü sınavlara alınacak.

Yazılı ve sözlü sınavlarda aldıkları puanların ortalaması 100 üzerinden 50 olan adaylar, 2-8 Temmuz tarihleri arasında akıllı sınıflarda interaktif olarak yöneticilikle ilgi hizmet içi eğitim alacak.

Eğitimin ardından 10-12 Temmuz'da yapılacak sınavda da başarılı olan  emniyet mensupları arasından bir üst rütbeyeterfi ettirilecek olanlar kurul kararıyla belirlenecek.

usuleten
 // mustafa
şimdiye kadar sınavlar usuleten yapılıyordu.abileri kardeşlerine cevapları veriyorlardı zaten her halukarda alacakları rutbeleri öylesine bir sınavla hallediyorlardı. zaten akademiden mezun ol otomatik sistem ile rütbe terfi ediyordun. bakalım bu yeni iç güvenlik kanunundan sonra nasıl olacak...
22 Haziran 2015 Pazartesi 16:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler