YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet'te görev dağılımı
Emniyet teşkilatında yeni görev dağılımları belli oldu
Emniyet'te görev dağılımı
19 Ocak 2010 / 11:20 Güncelleme: 19 Ocak 2010 / 11:26

Geçen hafta çıkan kararname ile Emniyet Genel Müdür Yardımcılığına atanan Osman Çapalı, Mustafa İlhan, Mustafa Doğan Kılınç ve Osman Karakuş'a bağlı daire başkanlıkları belli oldu.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Çapalı'ya Güvenlik Daire Başkanlığı, Terörle Mücadele ve Harekat Dairesi Başkanlığı, Asayiş Dairesi Başkanlığı, Kriminal Polis Laboratuvarları Daire Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık Koruma Müdürlükleri ve Tanık Koruma Dairesi Başkanlığı bağlandı.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa İlhan, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, İnterpol-Europol Sireno Daire Başkanlığı, Yabancılar Hudut İltica Dairesi Başkanlığı ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı'ndan sorumlu oldu.

Trafik Planlama ve Destek, Trafik Uygulama ve Denetleme, Trafik Eğitim ve Araştırma, Havacılık Daire Başkanlığı ve Hukuk Müşavirliği ise Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakuş'a bağlandı.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Doğan Kılınç'a ise Personel Dairesi, Eğitim Dairesi, Sağlık İşleri Dairesi, Sosyal Hizmetler Dairesi, Koruma Dairesi ve Polis Koleji Müdürlükleri bağlandı.

Mustafa İlhan'ın Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olmasının ardından boşalan Yabancılar Daire Başkanlığı'na, 1. sınıf Emniyet Müdürü Yahya Bilgiç; İsmail Türkmenli'nin Afyon Emniyet Müdürlüğü'ne atanmasının ardından boşalan AKKM Daire Başkanlığına ise Müslüm Saygılı getirildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler