YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet'te ByLock temizliği: 40 emniyet müdürü değişecek
FETÖ üyelerinin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ByLock listesinde yer alanların temizliği için harekete geçildi. Hazırlanan kararname ile 40 ilin emniyet müdürü ile birçok daire başkanının değişeceği bildirildi. ​
Emniyet'te ByLock temizliği: 40 emniyet müdürü değişecek
23 Eylül 2016 / 07:22 Güncelleme: 23 Eylül 2016 / 07:27

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, MİT, daha önce FETÖ üyelerinin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ByLock listesini deşifre etmişti. İlk incelemelerde 53 bin dolayında olan ByLock kullanıcısı sayısının, araştırmanın devamında 180 bine çıktığı bildirildi.

İncelemelerde halen aktif görevde olan EGM'de 4 daire başkanı ile 2 daire başkan yardımcısı ve 1 il emniyet müdürü de ByLock listesinde çıktı.

17-25 Aralık soruşturmalarının ardından yeniden yapılanmaya giden EGM'de paralel yapıyla bağlantılı daire başkanları, emniyet müdürleri değiştirilmişti. ByLock listesinde çıkan 7 yöneticinin son süreçteki icraatları incelemeye alındı.

İL EMNİYET MÜDÜRLERİ KARARNEMESİ TAMAMLANDI

İl emniyet müdürleri kararnamesinin de tamamlandığı ve kararnamenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'den döndükten sonra yayınlanmasının planlandığı belirtildi.

Hazırlanan kararname ile 40 ilin emniyet müdürü ile birçok daire başkanının değişeceği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı, darbe girişiminin hemen ardından Türkiye genelinde 3 bin 21'i rütbeli olmak üzere 7 bin 795 polisi de açığa almıştı. Daha sonra 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 2 bin 360 polis ihraç edilmişti.

Etiketler: , ,
 // asım
Dün bir tanıdığım anlatıyor.Olagan üstü hal kalktıktan sonra herkes görevine dönecekmiş diyor.Arkasındanda her namazdan sonra allahım devletimizi milletimizi cumhurbaşkanımızı başbakanımızı askerimizi polisimizi koru yarabbim diye dua dua ediyorum diyor...
23 Eylül 2016 15:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler