YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet'te Arınç alarmı
Polis, Çukurambar semtinde 2 araç ve 1 evde arama yaptı
Emniyet'te Arınç alarmı
21 Aralık 2009 / 14:43 Güncelleme: 21 Aralık 2009 / 14:49

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast düzenleneceğine dair ortaya atılan iddiaların ardından polis alarma geçti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele ekipleri, Çukurambar Semti'nde 2 araç ve bir evde arama yaptı. Polisin aramasına bir grup askeri personel de eşlik etti.

Terörle Mücadele ve Olay Yeri İnceleme ekipleri Önceki akşam Çukurambar Varda Konutları önüne geldi. Ekipler Varda konutları önünde bulunan 06 LJY 48 ve 06 BH 9712 plakalı araçlarda yaklaşık 8 saat süren bir arama yaptı. Gece geç saatlere kadar süren arama sırasında bir evde de inceleme yapıldığı öğrenildi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast düzenleyecekleri iddiasıyla Genelkurmay Karargahı'nda görevli iki subayın gözaltına alındığı iddia edilmişti. Manisa'da bir konuşma yapan Arınç ise "Siz bu zihniyetle devam ederseniz, bizi vatan haini gözüyle görmeye devam ederseniz ve bu suçlamalara aynen iştirak ederseniz Türkiye'de birilerine hedef göstermiş olursunuz. Bu birilerinden hedef gösterdiğiniz insanlar bir şekilde zarar görecek olursa memnun mu olacaksınız? Sayın Baykal ve Bahçeli bundan mutluluk mu duyacaksınız? Sizin düşman olarak gördüklerinizin başına bir iş gelirse bu sizi çok mu mutlu edecek? Birisinin yerde sürünmesi sizin zafer çığlıkları atmanıza yol mu açacak. Bundan sevinç mi duyacaksınız. Aklınızı başınıza alın düşmanlığın yeri değil. Biz siyasetçiyiz elbette yanlış yapabiliriz. Yaptığımız yanlışın bedelini de yeri gelir siyaset sandığında öderiz." diyerek muhalefeti eleştirmişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler