YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emniyet'i taşladılar
Emniyet'i taşladılar
13 Nisan 2010 16:23
Ahmet Türk'e saldırıyı protesto eden grup emniyet binasını taşladı

Samsun'da eski DTP'li Ahmet Türk'ün saldırıya uğramasını Taksim'de protesto eden bir grup, eylem sonrası taşkınlık çıkardı. BDP il binasına yürümek isteyen göstericiler, il binasıyla aynı cadde üzerinde bulunan Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü binasını taşladı. Polisin karşılık vermediği olay, parti yöneticilerinin araya girmesiyle sona erdi.
 

Taksi Meydanı'nda toplanan ve çoğunluğu BDP üyesi yaklaşık 1000 kişilik grup, Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı protesto etti. Eylemin ardından göstericiler, Tarlabaşı Bulvarı'nı trafiğe kapatarak yürüyüşe geçti. Gruptan bazılarının parke taşlarını söktükleri gözlendi.
 

Çevik Kuvvet polisi de grubu arkadan takip etmeye başladı. Teröristbaşı Öcalan lehine slogan attıkları görülen bir grup, BDP İstanbul İl Başkanlığı binasının bulunduğu Kalyoncukulluk Caddesi'ne geldi. Çevik Kuvvet polisinin caddeyi trafiğe kapatmasının ardından eylemciler, polislere ve emniyet binasına taş attı.
 

Kalabalık karşısında sayıca az olduğu görülen polis ekipleri, caddeyi trafiğe açtı. Polis, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne doğru geri çekilirken, eylemciler de müdürlük önüne kadar geldi. Protestocular, bu sefer de İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne taş yağdırdı.
 

Parti yöneticilerinin araya girmesiyle eylemciler, il binasına doğru yürüyüşe geçti. Bu sırada emniyet müdürlüğü önüne takviye polis ekipleri sevk edildi. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler